Idzie nowe!

Oceń post
[Ilość głosów: 0 Średnia głosów: 0]

Witam Was serdecznie na moim blogu ! Zwłaszcza osoby, które uznały że przekazywana tutaj przeze mnie wiedza jest na tyle użyteczna by wracać do mnie regularnie. Pozostałych z was mam nadzieję przekonać kolejnymi tekstami. Już wkrótce nowe teksty o treningu.

Do tej pory pisałem dużo na temat treningu, odżywiania i konkretnych ćwiczeń bazując na wiedzy dostępnej dzięki badaniom naukowym, książkom napisanym przez uznanych ekspertów i własnych doświadczeń, zarówno swoich jak i moich Podopiecznych.

Co się zmieniło

Problem w tym, że przeglądając nowe badania często orientowałem się, że zaprzeczają one tym wykonywanym parę lat wcześniej. Nie zdziwię się jeżeli po kolejnych kilku latach to czego się trzymamy dzisiaj też ‘okaże się’ nieprawdą.

Jeśli chodzi o wiedzę uznanych ekspertów to często możemy znaleźć dwie skrajnie różne opinie u uznanych na świecie autorytetów. Oto przykład. Mięśnie dwugłowe uda mają przewagę włókien wytrzymałościowych. W ich treningu zaleca się ćwiczenie z mniejszymi ciężarami ale przy większej liczbie powtórzeń. Natomiast światowej sławy Trener Charles Poliquin w książce „Poliquin principles” przekonuje, że w treningu wszystkim mięśni grupy kulszowo goleniowej lepiej sprawdzają się duże obciążenia i mniej powtórzeń w serii. Jako, że wytrenował on wielu medalistów olimpijskich, trudno przejść obojętnie obok jego opinii.

Chcesz bym wszystko zaplanował za Ciebie?

treningi.personalne

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Zadzwoń i umów się już dziś! Próbny trening gratis! Trenujemy w siłowniach CityFit przy rondzie ONZ i rondzie Wiatraczna.

KONTAKT

Co nowego

 

W najnowszych artykułach będę bazował głównie na własnych doświadczeniach dotyczących poszczególnych aspektów w treningu. Odniosę się także do tego co jak działało u moich Podopiecznych. Bywało tak, że u jednej osoby konkretna metody albo ćwiczenie dawało rewelacyjne efekty, a u innej dużo słabsze, natomiast zmiana jakiegoś czynnika powodowała szybki wzrost tempa progresu. Postaram się Wam pomóc tak to wszystko poprowadzić, żebyście dobrze poznali własny organizm i sami potrafili ocenić co dla was najskuteczniejsze. Ostrzegam od razu, że to co najlepsze raczej nie będzie najbardziej komfortowe. Łatwo zacząć sobie wmawiać, że skoro czegoś nie lubimy to jest dla nas nieodpowiednie. Niestety to zazwyczaj tak nie działa;)
<

Obalanie mitów!

 

Dopiero planujesz rozpocząć treningi na siłowni?
Nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać?

przewodnik.po.silowni

A może trenujesz już jakiś czas ale ciągle nie czujesz się pewnie w swoim fitness klubie?

Ten ebook jest dla Ciebie?

Jest to przewodnik po siłowni ale znajdziesz tutaj też opis całego procesu – od wyboru i zapisania się na siłownię, do odbycia pierwszych treningów.

Ten ebook sprawi, że będziesz wiedzieć co masz robić!

Pobierz bezpłatnie już dziś!

KONTAKT

 

Chcę także obalić kilka mitów. Często widzimy w telewizji jakiegoś fit celebrytę, który wygląda rewelacyjnie. Trenujemy ciężko i nie rozumiemy dlaczego nie możemy się zbliżyć do jego poziomu. Z czasem uznajemy, że to nie dla nas i odpuszczamy. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że takie osoby bardzo często budowały swoją formę na środkach dopingujących. Nie chodzi tu tylko o sterydy anaboliczne powodujące bardzo szybkie przyrosty masy mięśniowej ale o wiele innych środków jak na przykład ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej i wywołujących wiele innych efektów.

Nie chodzi mi o to żeby potępiać takich ludzi. Sam mam wiele szacunku dla osób, które stosują środki dopingujące i o tym głośno mówią. Tu trzeba sporo odwagi. Jednak irytują mnie bardzo cwaniaczki trenujące od dawna na dopingu i utrzymujące że są naturalne. Z moim doświadczeniem mogę z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać kto kłamie. Jak to mają ocenić osoby dla których sport jest tylko dodatkiem do życia?

Chodzi o to by mieć świadomość, że niektórzy osiągnęli szybko spektakularne efekty nie dla tego, że są od nas 100X zdolniejsi ale dla tego, że poszli na skróty. Nie przekreśla to wcale naszych szans na uzyskanie takiej sylwetki o jakiej marzymy. Będzie po prostu trzeba poświęcić na to dużo więcej czasu i jeszcze więcej pracy ale zapewniam – warto!!!

Nowe ciekawostki odnośnie odżywiania

 

Nieodłącznym elementem sportowego trybu życia jest oczywiście odżywianie. Bez niego większość osób nigdy nie zbliży się do swojego celu. Pomijając już sam wygląd, jedząc zdrowiej po prostu będziemy czuć się i funkcjonować lepiej na co dzień.

Nie oczekuję, że zapracowane osoby będą liczyć wszystkie kalorie i zawsze dokładnie dopilnują co jedzą. Takie podejście lepiej zostawić zawodowcom, czyli osobom żyjącym ze sportu. Dla zdecydowanej większości ludzi, którzy po prostu chcą dobrze wyglądać zaplanowanie odpowiedniego odżywianie wcale nie musi być trudne, drogie ani czasochłonne. Na blogu będę Wam pokazywać jak można to wszystko ogarnąć w mirę przystępny sposób.

Już wkrótce nowe artykuły. Będę pisał dosyć często i regularnie tak by wdrażanie kolejnych rzeczy mogło dać szybko efekty. Jeśli chcecie bym szczególnie poruszył jakieś tematy piszcie w komentarzach. Jeśli macie do mnie jakieś pytania to nie wachcie się napisać na przykład w wiadomości na ‘fanpejdżu’ na Facebooku.

 

Moja wiedza jest dla Was przydatna? Odwiedzajcie mnie w innych mediach społecznościowych. Będę bardzo wdzięczny za komentarze, polubienia, a zwłaszcza udostępnienia.

Facebook

Instagram

A do kolejnego artykułu zapraszam tutaj : Nieregularne trenowanie

Miłego dnia i udanych treningów!

Mateusz

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!