O mnie

Treningi w CityFit Wiatraczna

Mateusz Grabowski

Dziękuję, że poświęcasz czas aby dowiedzieć się czegoś o mnie. Jestem Trenerem Personalnym, Trenerem Kulturystyki i Instruktorem Treningu Funkcjonalnego. Prowadzę treningi w CityFit Wiatraczna w Warszawie i mam własną działalność gospodarczą.

A teraz trochę więcej o mnie. Ze sportem jestem związany od ponad 19 lat. Zaczynałem od treningu siłowego, potem 7 lat trenowałem wyczynowo wioślarstwo.

Z wioślarstwem zacząłem dopiero na studiach ale na tyle spodobał mi się ogólnorozwojowy charakter tego sportu, że zacząłem trenować go wyczynowo. Najlepsze moje osiągnięcia w tej dyscyplinie to mistrzostwo Mazowsza pięć razy z rzędu i mistrzostwo Polski Uniwersytetów.

Pierwsze uprawnienia trenerskie zdobyłem w 2009 roku, a pracę jako Trener zacząłem 2 lata później na uniwersyteckiej siłowni. Doświadczenie zdobywałem także w klubach S4, Galeria Fitness i Jatomi Złote Tarasy. Następnie przeszedłem na własną działalność gospodarczą i prowadziłem treningi w Mcfit, a obecnie w CityFit w Warszawie.

Od 2013, kiedy skończyłem startować w zawodach, całkowicie poświęciłem się pracy Trenera Personalnego i rozwijaniu swych umiejętności z zakresu różnych form treningu.

Rozwój i doskonalenie umiejętności

Moją dewizą jest ciągły rozwój i doskonalenia swoich umiejętności. Aby stosowane przeze mnie techniki przynosiły Ci jak najlepsze efekty, przeznaczam 6 – 8 godzin dziennie na poszerzenie wiedzy związanej z efektywnością ćwiczeń, stosowaniem odpowiedniej diety, a także na śledzenie najnowszych osiągnięć w tych dziedzinach publikowanych w wydawnictwach zachodnich. Obecnie, mimo prowadzenia wielu treningów personalnych 6 dni w tygodniu, nadal poświęcam dużo czasu na dalszy rozwój i na tworzenie materiałów na bloga i w mediach społecznościowych. W ten sposób dzielę się moją wiedzą z większą liczbą osób.

Trener-Personalny-Warszawa-CityFit

Wszystko czego się nauczyłem ma na celu poprawę Twojego wyglądu, kondycji, samopoczucia, a co za tym idzie stanu zdrowia. Dla zweryfikowania tych słów zapraszam do zapoznania się z moim Blogiem i stroną na facebooku. Nabytą wiedzę testuję na własnych treningach i sprawdzam, które metody będą najskuteczniejsze dla konkretnych osób. To daje możliwość przygotowania optymalnego programu treningowego. Dzięki niemu osiągniesz jak najszybciej wymarzone cele.

Bardziej istotne niż to jaką sylwetkę zbudowałem jest fakt, że nie mam predyspozycji do sportów siłowych. Jestem zdecydowanie za wysoki, by móc łatwo budować masę mięśniową odpowiednią dla mojego wzrostu. I choć zawsze łatwo poprawiałem swoją wytrzymałość to zwiększanie siły i masy mięśniowej nigdy proste nie było. Musiałem trenować w bardzo przemyślany sposób żeby osiągać efekty. Skoro mi się udało to Ty z moją pomocą osiągniesz jeszcze więcej i w krótszym czasie niż ja!!!

Opieka dietetyczna

Oczywiście nie napiszę nic odkrywczego, że zdrowe odżywianie jest absolutnie kluczowe dla poprawy naszej sylwetki. Ciągle wiele osób lekceważy ten fakt. Oto prosty przykład. Jak mamy schudnąć jeśli dostarczamy na dobę z jedzenia więcej kalorii niż spalamy? No właśnie. Nie da się!

Oprócz treningu interesowało mnie też zawsze zdrowe odżywianie. To jest naprawdę fascynujące jak możemy poprawić jakość naszego życia jedynie przez zmianę pewnych nawyków żywieniowych. Oprócz przeczytania dziesiątek książek w tym temacie, ukończyłem też kilka kursów z dietetyki. Przede wszystkim jednak miałem wielokrotnie okazje przekonać się na własnym przykładzie jakie zmiany w odżywianiu działają, a jakie nie.

Nauczę cię zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze. Nie będzie jednak żadnych głodówek, restrykcyjnych diet itd. Takie metody wcale nie są zdrowe i nie ma się co umartwiać. Nie będzie też skrupulatnego liczenia kalorii. Po pierwsze – nie można wszystkiego dostosowywać do treningów gdy nasz czas jest ograniczony, a po drugie – i tak policzenie całego wydatku kalorycznego na dobę jest nierealne. Ważne by wiedzieć mniej więcej ile się je i modyfikować te ilości zależnie od efektów.

 

Treningi na siłowni CityFit Wiatraczna.

Zapraszam!

Moje certyfikaty