Trening wytrzymałościowy - Trener Personalny Warszawa
240
post-template-default,single,single-post,postid-240,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 
Trening-wytrzymałościowy

Trening wytrzymałościowy

Czy warto robić trening wytrzymałościowy ? Zdecydowanie tak ! Czy chcesz poprawić wyniki w sportach wytrzymałościowych, czy mieć lepszą kondycję na co dzień, pomogę Ci podczas różnorodnych treningów zbudować odpowiednią wytrzymałość.

Moje doświadczenie z treningiem wytrzymałościowym

7 lat trenowałem wyczynowo wioślarstwo. Moją specjalnością były starty na ergometrze wioślarskim, gdzie wytrzymałość jest czynnikiem absolutnie kluczowym. Miałem w tej dyscyplinie pewne sukcesy, jak choćby 5-krotne mistrzostwo Mazowsza, więc dobrze wiem jak pracować nad poprawą wytrzymałości. Teraz mogę przekazać moją wiedzę Tobie, tak byś mógł poprawić swoją wytrzymałość w jak najefektywniejszy sposób.

 

Co konkretnie może Ci dać trening wytrzymałościowy ?

Poprawisz nie tylko swoją kondycję ale zyskasz dzięki temu więcej energii każdego dnia i o wiele mniej nieprzyjemnego wysiłku na co dzień. Skończą się problemy z wejściem na drugie piętro, a szybkie spacery po górach teraz nie tylko staną się realne ale zaczną być przyjemnością ! Bardzo pozytywnym efektem ubocznym treningów wytrzymałościowych jest redukcja tkanki tłuszczowej i zdecydowanie atrakcyjniejsza sylwetka.

 

Jak robić trening wytrzymałościowy

Bardzo dobrze przy poprawianiu wytrzymałości sprawdzą się treningi interwałowe. Dodatkowo pomogą nam one zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i zdecydowanie poprawić sylwetkę. Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie dla innych form treningu.

Interwały są jednak bardzo ciężkimi treningami i u wielu z nas trzeba będzie do nich wstępnie przygotować organizm. Powiem Ci jak to wszystko przeprowadzić i nauczę cię poprawnego wykonywania interwałów i prowadzenia progresji, tak by efekty przyszły szybciej i by były coraz lepsze nawet przez lata trenowania.

Więcej o treningu wytrzymałościowym znajdziecie na moim blogu w tym artykule : Interwały. Ile powinny trwać i w wielu innych. Zapraszam.

Ostatnie wpisy w tym temacie na moim blogu:

  • Ergometr wioślarski, często potocznie nazywany wioślarzem. To już teraz sprzęt spotykany prawie na każdej siłowni. Można na nim wykonywać wszelakie treningi wytrzymałościowe, nawet gdy nie mieliśmy wc...

  • Jak, mam nadzieję, niektórzy z Was już przeczytali, niedawno wróciłem do biegania w terenie i zakupiłem nowe buty biegowe. Dzisiaj chciałem napisać jak wypadł test butów do biegania i trochę więcej o ...

  • Kto trenuje dla osiągnięcia swoich celów i spełnienia marzeń ? A kto trenuje bo lubi ? Oczywiście najlepiej byłoby połączyć te dwie rzeczy i rozwijać się robiąc to co sprawia nam przyjemność. Niestety...

No Comments

Post A Comment