Trening wytrzymałościowy

Oceń post
[Ilość głosów: 3 Średnia głosów: 5]

Czy warto robić trening wytrzymałościowy? Zdecydowanie tak! Czy chcesz poprawić wyniki w sportach wytrzymałościowych, czy mieć lepszą kondycję na co dzień, pomogę Ci podczas różnorodnych treningów zbudować odpowiednią wytrzymałość.

Moje doświadczenie z treningiem wytrzymałościowym

7 lat trenowałem wyczynowo wioślarstwo. Moją specjalnością były starty na ergometrze wioślarskim, gdzie wytrzymałość jest czynnikiem absolutnie kluczowym. Miałem w tej dyscyplinie pewne sukcesy, jak choćby 5-krotne mistrzostwo Mazowsza, więc dobrze wiem jak pracować nad poprawą wytrzymałości. Teraz mogę przekazać moją wiedzę Tobie, tak byś mógł poprawić swoją wytrzymałość w jak najefektywniejszy sposób.

Co konkretnie może Ci dać trening wytrzymałościowy ?

Poprawisz nie tylko swoją kondycję ale zyskasz dzięki temu więcej energii każdego dnia i o wiele mniej nieprzyjemnego wysiłku na co dzień. Skończą się problemy z wejściem na drugie piętro, a szybkie spacery po górach teraz nie tylko staną się realne ale zaczną być przyjemnością! Bardzo pozytywnym efektem ubocznym treningów wytrzymałościowych jest redukcja tkanki tłuszczowej i zdecydowanie atrakcyjniejsza sylwetka.

Jak robić trening wytrzymałościowy

Bardzo dobrze przy poprawianiu wytrzymałości sprawdzą się treningi interwałowe. Dodatkowo pomogą nam one zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i zdecydowanie poprawić sylwetkę. Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie dla innych form treningu.

Interwały są jednak bardzo ciężkimi treningami i u wielu z nas trzeba będzie do nich wstępnie przygotować organizm. Powiem Ci jak to wszystko przeprowadzić i nauczę cię poprawnego wykonywania interwałów i prowadzenia progresji, tak by efekty przyszły szybciej i by były coraz lepsze nawet przez lata trenowania.

Więcej o treningu wytrzymałościowym znajdziecie na moim blogu w tym artykule : Interwały. Ile powinny trwać i w wielu innych. Zapraszam.

Ostatnie wpisy w tym temacie na moim blogu: