Trening rehabilitacyjny

Oceń post
[Ilość głosów: 3 Średnia głosów: 5]

Najważniejsze jest zdrowie, a kontuzje odbierają nam możliwość cieszenia się aktywnością fizyczną. Dzięki nowoczesnym technikom mobilizacyjnym z użyciem specjalnych piłek i foam rollerów, odpowiednim sposobom rozciągania i wyciszania organizmu pomogę ci być sprawniejszym, unikać kontuzji i szybciej regenerować się po treningach. Nauczę Cię też tak trenować by stopniowo wzmacniać stawy i unikać kontuzji w przyszłości. Nie chodzi tutaj o stricte trening rehabilitacyjny ale o dodanie jego elementów do Twoich treningów, tak by zniwelować pewne ograniczenia i zabezpieczyć ciało przed kontuzjami na przyszłość.

Musze jednak zaznaczyć, że nie jestem rehabilitantem. Pomogę Ci uniknąć kontuzji ale jeśli już Ci się jakaś przydarzyła – zdecydowanie polecam kontakt ze specjalistą i przeprowadzenie wstępnej rehabilitacji, a dopiero po niej rozpoczynanie trenowania.

Jakie metody warto wykorzystywać by trening rehabilitacyjny spełnił swoją rolę ?

Na pewno nie powinno się robić rozciągania statycznego przed treningiem. W ogóle nie ma co traktować takiej formy rozciągania jako podstawowego i kluczowego elementu treningu. Więcej o tym możecie poczytać w tym artykule : Czy musimy się rozciągać ? W większości przypadków lepiej się sprawdzą techniki mobilizacyjne na przykład rolowanie z foam rollerem albo inne użyteczne formy. Czasem istotne będą konkretne ćwiczenia na poprawę podstawowych wzorców ruchowych. Nauczę Cię jak to wszystko zrobić prawidłowo.

Co zyskujemy wprowadzając elementy treningu rehabilitacyjnego

  • Wzmocnienie osłabionych grup mięśniowych. Ochroni nas to przed ich urazami.
  • Poprawę mobilności, czyli zwiększenie zakresu ruchów
  • Ochronę stawów. Teraz ryzyko kontuzji będzie o wiele mniejsze. Prawie zerowe.
  • Pozbycie się wielu dolegliwości bólowych.
  • Poprawa ogólnej sprawności.

Ostatnie wpisy w tym temacie na moim blogu:

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!