Trener Personalny Warszawa

Oceń post
[Ilość głosów: 1 Średnia głosów: 5]

Cześć. Nazywam się Mateusz i od 11 lat pracuję jako Trener Personalny. Mam nadzieję, że stali czytelnicy tego bloga już mnie trochę poznali. Na co dzień dzielę się tutaj bezpłatnie moją wiedzą o treningu i czasem daje rady do wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych. Dzisiaj chciałem Ci trochę opowiedzieć o mojej pracy, czyli jak działa Trener Personalny w dużym mieście, jakim jest Warszawa. Jeśli nie jesteś z Warszawy, to tym artykułem chcę Ci pomóc wybrać dobrego Trenera Personalnego w swoim mieście. Napiszę tutaj czego powinieneś oczekiwać, zarówno jeśli chodzi o zakres pracy, jak i o cenę za trening. Będę się dość często posługiwał zwrotem Trener Personalny Warszawa. Nie ukrywam, że chcę by jak najwięcej osób mogło przeczytać ten artykuł. Jeśli kogoś ten zwrot zacznie irytować, to przepraszam. No ale teraz zapraszam już do przeczytania.

 

Trener Personalny Warszawa – co możesz zyskać

 

Gdy piszę te słowa, zaraz będą święta, a później nowy rok. Jak wiadomo, w tym okresie czymś normalnym są postanowienia noworoczne. Jednym z popularniejszych będzie tutaj ‘w nowym roku zaczynam trenować’ albo dokładniej ‘od nowego roku zaczynam chodzić na siłownię’. W takiej sytuacji jedni szukają sobie Trenera Osobistego, by od razu prawidłowo rozpocząć, inni będą próbowali sami, by później zgłosić się do Trenera, jak nie będzie efektów. Teraz może to wszystko jest utrudnione przez idiotyczne zamknięcie siłowni przez rząd, ale jakiś sposób zawsze się znajdzie.

 

Nie jest tak naprawdę ważne kiedy i jak rozpoczynamy. Kluczową kwestią będzie wytrwanie i trenowanie prawidłowo. W obu tych kwestiach dobry Trener Personalny może bardzo mocno pomóc. Łatwiej zrobić trening, gdy się z kimś umówimy na konkretną godzinę i mamy wszystko dokładnie zaplanowane.

 

Nie ma cudów. Na efekty zawsze trzeba będzie poczekać. Jednak dobry Trener Personalny zaplanuje za Ciebie wszystko tak, że te efekty w ogóle przyjdą i będą o wiele lepsze niż przy samodzielnych treningach. Dzięki Trenerowi będziesz też mógł trenować bezpieczniej i bardziej komfortowo. Korzyści jest bardzo wiele. Oczywiście nie każdego stać na treningi personalne, ale ten wydatek można potraktować jako inwestycję w swój wygląd i zdrowie.

 

Teraz dokładniej omówię zakres obowiązków i możliwości Trenera Personalnego. Piszę ‘Trener Personalny Warszawa’ i właśnie do stolicy będę się odnosił, bo bardzo dobrze znam ten rynek. W innych miastach niektóre rzeczy mogą się różnić. Na przykład ceny będą pewnie trochę niższe. Są jednak rzeczy, które zdecydowanie powinny pozostać niezmienne, bez względu na lokalizację.

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Trener Personalny Warszawa – zakres usług

Na początek warto zadać sobie pytanie kim jest Trener Personalny.

 

Można dać taką definicję: Trener Personalny to osoba, która planuje i nadzoruje twój trening i dzieli się swoją wiedzą o trenowaniu. Jego celem jest byś mógł osiągnąć swoje wymarzone efekty w możliwie najkrótszym czasie, ale z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu trenowania.

 

Tutaj od razu mamy ważną kwestię. Trener Personalny jest specjalistą od treningu. To w tej dziedzinie dokształcamy się przez całe życie i największą wiedzę mamy właśnie w dziedzinie treningu. Wymaganie od Trenera Personalnego, by był też wybitnym dietetykiem i rehabilitantem, to lekka przesada. Oczywiście każdy Trener powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę w każdej z tych dziedzin, ale by być w czymś ekspertem – trzeba się temu poświęcić. Radzę więc traktować Trenera właśnie jako eksperta od treningu fizycznego.

 

Teraz napiszę bardziej szczegółowo, czym powinien się zająć dobry Trener Personalny.

 

Wyznaczenie strategii działania przez Trenera Personalnego

 

To będzie absolutnie kluczowa rzecz na samym początku, a nawet jeszcze zanim w ogóle zaczniemy trenować. Jak to się mówi: Jeśli nie wiemy dokąd zmierzamy, to na pewno nigdy nie dojdziemy do celu. Nie ma żadnych uniwersalnych treningów, diet itd. Są tylko te dostosowane do nas i naszych celów. Całą resztę określiłbym jako beznadziejne.

Dobry Trener Personalny powinien już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej zapytać Cię o twoje cele treningowe i przygotować pod nie plan działania, realizowany już od pierwszego treningu. Powinno też paść oczywiście pytanie o potencjalne przeciwwskazania do trenowania. Gdy je poznamy, powinniśmy zmodyfikować trening tak, by zredukować do minimum ryzyko kontuzji i systematycznie wzmacniać osłabione ogniwa.

Ważnym momentem i wstępem do dalszej współpracy, będzie pierwszy zrobiony razem trening. To tutaj Trener może dokładnie poznać twoje możliwości fizyczne i na ich podstawie zaplanować trening najodpowiedniejszy dla Ciebie.

Jest tak, że tylko trenując w konkretny sposób, możemy osiągnąć konkretne efekty. Nie oznacza to, że jest tylko jedna prawidłowa droga. Przeciwnie! Możliwości mamy nieskończenie wiele. Jeśli jednak ktoś chce zbudować masę mięśniową, a jego trening składa się tylko z lekkiego biegania i robienia pajacyków – nie ma szans! Są pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Trener Osobisty zapozna Cię z tymi zasadami i wprowadzi je do treningów tak, że zmaksymalizujesz swoje efekty.

 

Planowanie treningów

 

Dobry Trener przygotuje trening dostosowany do twoich celów i możliwości. Najlepszy Trener Personalny zaplanuje treningu na długo do przodu. Poprowadzi progresję obciążeń, trudności ćwiczeń i ogólnej intensywności, tak by efekty były optymalne patrząc długofalowo.

Nie wystarczą takie podstawy jak to, że trenując na masę mięśniową musimy mieć dodatni bilans kaloryczny i trenować z dość dużymi obciążeniami. Bardzo ważna będzie też progresja, czyli podnoszenie sobie poprzeczki na kolejnych treningach (dodawanie ciężaru, powtórzeń itd.). Bez tego, długofalowo, o spektakularnych efektach możemy zapomnieć. Z czasem dojdą też nowe metody treningowe dla bardziej zaawansowanych i nieco inne sposoby na poprowadzenie całego treningu. Dobry Trener już na starcie powinien mieć wizję waszej dalszej współpracy, tak by doprowadzić Cię do twoich celów najkrótszą możliwą drogą.

Zawsze warto podchodzić tutaj do sprawy rozwoju fizycznego długofalowo. Tylko tak możemy osiągnąć naprawdę wiele i utrzymywać te efekty przez praktycznie nieograniczony czas.

 

Nauka i korygowanie techniki wykonywania ćwiczeń

 

Praca Trenera bardzo często jest właśnie kojarzona z nauką prawidłowej techniki ćwiczeń. To jest trochę krzywdzące, bo prawdziwy Trener powinien zrobić o wiele więcej. Faktem jest jednak, że dzięki pracy z Trenerem możemy w bardzo krótkim czasie nauczyć się prawidłowo wykonywać nawet te trudniejsze ćwiczenia. Nawet gdy wiemy jak je zrobić, to sami wszystkiego nie zaobserwujemy i dobrze gdy ktoś może na nas spojrzeć z boku i na bieżąco korygować nasze błędy.

Lepszy Trener Personalny będzie też znał różne niuanse techniczne poszczególnych ćwiczeń, a także dobre sposoby na ich naukę. Dzięki temu przyswoisz wszystko szybciej i będziesz mieć jeszcze lepsze efekty.

Tutaj dochodzi też oczywiście kwestia bezpieczeństwa. Załóżmy, że robimy wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc. Jeśli zabraknie nam siły, to możemy zostać ze sztangą na klatce. Gdy asekuruje nas Trener, nie ma takiego zagrożenia. Dzięki temu możemy wziąć w tym ćwiczeniu większy ciężar, bez obawy że nie będziemy mogli wyjść spod sztangi. To o wiele większy komfort psychiczny podczas trenowania.

Tak przy okazji, więcej o technice wspomnianego wyciskania sztangi możecie poczytać wchodząc w link powyżej. w tamtym artykule znajdziecie też odnośniki do dokładnego omówienia innych ćwiczeń w treningu siłowym.

 

Trener Personalny Warszawa – rozpisywanie treningów

 

Prawie żaden Trener tego nie robi. Ja jednak uważam, że dokładne zapisywanie treningów to absolutna podstawa.

Podstawą w skutecznych treningach jest progresja. Gdy nasze możliwości fizyczne rosną, po prostu musimy podnosić sobie poprzeczkę. Bez tego nie ma szans na żadne poważniejsze korzyści z trenowania. Musimy stale zmuszać nasz organizm do adaptacji, tak by nasze możliwości stale rosły. Takim jakby efektem ubocznym tego procesu będzie też poprawa naszego wyglądu.

Gdy jakiś Trener pracuje z 1 – 2 osobami, to teoretycznie może zapamiętać jakimi obciążeniami trenują w konkretnych ćwiczeniach itd. Przy na przykład 10 osobach, to już jest raczej nierealne. Jeśli nie wiemy jakie ciężary, albo warianty ćwiczeń były na poprzednim treningu, to jak mamy prawidłowo poprowadzić progresję? Nie da się! Bez tego nie da się też prawidłowo prowadzić treningów i dlatego tak ważne jest zapisywanie planów treningowych. Dodatkowy atut to możliwość sprawdzenia po czasie, jak duże postępy zrobiliśmy od początku trenowania z konkretnymi Osobami.

Tak więc, moim skromnym zdaniem, zdecydowanie powinieneś wymagać od swojego Trenera Personalnego zapisywania każdego treningu. Brak takich działań, to brak profesjonalizmu.

 

Trener Personalny Warszawa – monitorowanie efektów

 

Mówiąc, że trenuje się po coś, nie powiem nic odkrywczego. Oczywiście będą i tacy, którzy nie mają żadnego konkretnego celu. Trening może być formą spędzenia czasu itd. Jednak większość ma cel i chce konkretnych efektów.

Dobry Trener Personalny musi mieć plan na waszą współpracę, a jej efekty powinny być na bieżąco widoczne. Można się ważyć, dokonywać pomiarów itd. ale podstawa to lepsze samopoczucie, efektowniejszy wygląd w lustrze i poprawa cech motorycznych, z których najłatwiej zaobserwować wzrost siły fizycznej.

Dlaczego wspominam o sile fizycznej, skoro większość osób trenuje dla wyglądu? Nie ukrywam, że na efekty sylwetkowe trzeba będzie czekać dużo czasu. Te 3-miesięczne przemiany internetowe z grubasa do kulturysty, to zwykłe oszustwo! W takim czasie to nawet na sterydach nie dałoby się tyle osiągnąć. Możliwe jest to tylko dzięki photoshopowi. W prawdziwym życiu musimy być konsekwentni i uzbroić się w cierpliwość. Lepszym wyznacznikiem będzie dla nas wzrost siły, bo tutaj efekty możemy obserwować dużo szybciej. Na samym początku trenowania, będziemy dodawać ciężaru do poszczególnych ćwiczeń nawet z treningu na trening.

Gdy robimy taki progres, wiemy że idziemy w dobrym kierunku, a zdecydowana poprawa sylwetki jest tylko kwestią czasu. Oczywiście upraszczam tutaj sprawę. O naszym wyglądzie będzie decydować o wiele więcej czynników. Na przykład jeśli mamy bilans kaloryczny dodatni to nie schudniemy itd. Jednak jakiś punkt odniesienia trzeba mieć. Najlepiej jak potraktujemy trenowanie jako sposób na poprawę naszych możliwości fizycznych, a atrakcyjny wygląd będzie, tak jakby, efektem ubocznym tego całego procesu.

Sprawa jest dość prosta. Jeśli dzięki Trenerowi widzicie rozliczne efekty waszej pracy – zmierzamy w dobrym kierunku. W momencie kiedy robisz ciągle to samo, w ten sam sposób i nie widzisz, by cokolwiek się zmieniło, to albo trenujesz za rzadko, albo zmień Trenera.

 

Trener Personalny Warszawa – co z dietą?

 

Oczywiście każdy Trener powinien znać się na zdrowym odżywianiu i pomóc Ci wprowadzić nowe nawyki żywieniowe. Dobrze też gdy będzie Ci służył radą, gdy ustalasz co możesz jeść, a czego nie i jakie mniej więcej ilości kalorii dostarczać. Wiele osób myśli jednak, że Trener zaplanuje całe odżywianie za nich. To jest mylenie roli Trenera z dietetykiem.

Spójrzmy na to z tej strony. Trener Personalny w Warszawie bierze zwykle 100 – 150 pln za godzinę pracy. Warszawski dietetyk ma podobne stawki. Trener musi do Ciebie przyjechać i wykonać wcześniej rozpisany trening. Dietetyk musi przygotować dla Ciebie plan żywieniowy. To co teraz napiszę może się wydawać niektórym dość brutalne, a nawet niewłaściwe, ale dlaczego ludzie oczekują, że Trener będzie wykonywał podwójną pracę? Tak by oczywiście było wygodniej. Płacimy raz i mamy już wszystko zrobione. Czy jednak płacąc dietetykowi oczekujesz, że w tej cenie będzie z Tobą robił treningi? Dlaczego więc oczekujesz, że Trener będzie Ci rozpisywał dietę? Oczywiście, niektórzy Trenerzy to zrobią, ale będą to najprawdopodobniej gotowce dietetyczne z Internetu, które przecież sam możesz sobie ściągnąć. Uważam, że bardziej będzie tutaj chodziło o naukę zdrowego odżywiania i zmianę swoich nawyków żywieniowych, więc ścisły plan dietetyczny, nie dostosowany do Ciebie, wcale nie będzie najlepszym wyjściem.

Każdy ma swoją specjalizację. Większość trenerów potrafi rozpisywać dietę, ale to nie jest ich zadanie. Oni mają się specjalizować w treningu! Tak jak przeciętny dietetyk nie będzie miał takiej wiedzy o trenowaniu jak koncentrujący się na takim celu Trener Personalny, tak samo Trener nie będzie miał takiej wiedzy o odżywianiu jak przeciętny dietetyk. Dajmy każdemu wykonywać jego pracę.

 

Trener Personalny Warszawa – a co z rehabilitacją?

 

Dobry Trener Personalny powinien oczywiście znać podstawy na tyle, by nie zrobić z tobą nic co Ci zaszkodzi. Dobrze przeprowadzony trening wzmacniający mięśnie będzie bardzo często najlepszą formą rehabilitacji i przede wszystkim zabezpieczy nasz organizm przed kontuzjami w przyszłości. Miejmy jednak na uwadzę, że wykształcony rehabilitant powinien znać się na swojej pracy o wiele lepiej niż Trener, tak jak Trener ma się znać lepiej na treningu.

Jeśli mamy poważne problemy ze zdrowiem, to może najpierw warto skontaktować się z rehabilitantem, a dopiero gdy nasze ciało będzie funkcjonowało sprawniej, zgłosić się na treningi z Trenerem? Tutaj także nie powinno się oczekiwać, że jedna osoba zrobi za nas wszystko. Każdy powinien być specjalistą w swojej dziedzinie.

 

Trener Personalny Warszawa – cena

 

A teraz temat, który interesuje bardzo wiele osób – pieniądze. Ile bierze za godzinę Trener Personalny w Warszawie?

Stawki w dużym stopniu zależą od tego, czy Trener Personalny ma własną firmę, czy pracuje w klubie fitness na etacie. Trener freelancer zwykle weźmie trochę mniej, ale cała suma trafia do niego. Trener w klubie zazwyczaj weźmie więcej, ale większość z tej sumy trafia nie do niego tylko do klubu. Jak już od wielu lat mam własną firmę, więc będę pisał o stawkach Trenerów – freelancerów.

W Warszawie ceny treningów personalnych mieszczą się zazwyczaj w granicach 100 – 150 pln. Przy opłaconym z góry większym pakiecie treningów ceny zwykle będzie o kilkadziesiąt złotych niższa i znajdzie się blisko dolnej granicy tych widełek. Rzadko znajdziemy Trenera Personalnego w Warszawie, który weźmie mniej niż 100 pln za godzinę i uważałbym z kimś kto tak nie szanuje swojej pracy, a dodatkowo psuje rynek.

Stawki powyżej 100 pln za godzinę mogą wydawać się wysokie, ale spójrzmy na to realistycznie. Podobną kwotę zapłacisz masażyście, dietetykowi, czy nawet fryzjerowi, a to ty przyjeżdżasz do nich. Trener musi jeszcze dotrzeć na siłownię, na której Ty chcesz ćwiczyć. A co do stawki za godzinę, warto zawsze wziąć pod uwagę, że porządny Trener musiał się uczyć tysiące godzin by móc brać taką stawkę.

Faktem jest, że trening personalny jest usługą premium i mam nadzieję, że taką pozostanie. Nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jednak gdy się zdecydujemy i będziemy trenować regularnie, wszystkie uzyskane korzyści, pośrednio, zwrócą nam nasze wydatki. Odradzam zapożyczanie się by móc trenować z Trenerem, ale jeśli masz pieniądze to na pewno warto je tutaj zainwestować! Oczywiscie ja jestem Trenerem Personalnym, więc spodziewasz się, że będę tak pisał. Ale nie musisz mi wierzyć na słowo. Przyjdź na bezpłatny trening próbny i sam się przekonaj, że warto!

 

Trener Personalny Warszawa – jak wybrać

 

No a teraz już konkretnie – jak wybrać dobrego Trenera Personalnego. Oczywiście ja pracuję jako Trener Personalny w Warszawie w siłowniach CityFit rondo ONZ i CityFit Wiatraczna, więc serdecznie Cię zapraszam na treningi do mnie. Jeśli jednak jesteś z innego miasta, to mam nadzieję, że pomogę Ci wybrać dobrego Trenera dla siebie.

Pewnie większość osób zaczyna szukać Trenera Personalnego w Internecie. Wystarczy na przykład wpisać ‘Trener Personalny Warszawa’ i przeszukać wyniki. Słusznie, bo każdy dobry Trener będzie też ambitny. No a dobry i ambitny Trener chce, i wie że powinien, dzielić się swoją wiedzą z jak największą liczbą osób w Internecie. Trudno mi sobie wyobrazić, że dzisiaj Trener Personalny – freelancer nie ma swojej strony internetowej, więc właśnie na takich stronach możemy sobie zobaczyć, czy Trener nam odpowiada.

Na samej stronie radzę zwrócić uwagę, czy Trener ma porządny blog. Gdy na nim dzieli się swoją wiedzą, to pokazuje że tą wiedzę ma. Nie oznacza to wcale, konieczności czytania wszystkich artykułów. W końcu, być może, właśnie dlatego chcesz płacić Trenerowi, by oszczędzić czas na samodzielne zdobywanie wiedzy. Jeśli jednak ktoś regularnie publikuje nowe artykuły na blogu, to znaczy że jest pracowity i poważnie podchodzi do swojej pracy.

Na stronie www możemy też zobaczyć zdjęcia konkretnego Trenera. Właśnie wygląd Trenera jest kwestią, którą warto dodatkowo poruszyć. W uproszczeniu, jeśli naszym celem jest poprawa naszej sylwetki, warto wybrać Trenera, którego sylwetka nam odpowiada. Nie oznacza to oczywiście, że będziemy chcieli wyglądać dokładnie tak jak on. To nie jest możliwe. Jeśli jednak naszym głównym celem jest budowanie masy mięśniowej, a Trener wygląda tak jakby nigdy nie był na siłowni, to raczej nie będzie nam mógł pomóc. Tak samo oczywiste wydaje się, że osoba chcąca schudnąć nie powinna szukać Trenera z nadwagą. Rozumiem, że ktoś może na przykład trenować piłkę nożną i dorabiać jako Trener Personalny, ale niech w takiej sytuacji uczy ludzi grać w piłkę, a nie próbuje poprawiać ich sylwetki. Skoro sam tego nie zrobił, to raczej Tobie też nie pomoże.

Sprawa wyglądu Trenera Personalnego jest oczywiście bardziej złożona. Niektóre rzeczy można osiągnąć tylko dzięki stosowaniu sterydów, a zdjęcia często kłamią. Dopiero spotykając Trenera na żywo, możemy naprawdę ocenić jak wygląda. No ale czasami widać, że znaleziona przez nas osoba ma niewiele wspólnego ze sportem. W takiej sytuacji zalecam ostrożność.

Jest jeszcze pewne bardzo nieprawidłowe zjawisko. Niektórzy specjalnie wybierają Trenera, który wygląda gorzej, by nie mieć przy nim kompleksów. To jest naprawdę idiotyczne! Przecież naszym celem jest najczęściej poprawa wyglądu? Dlaczego więc wybierać kogoś kto nie jest kompetentny w tej dziedzinie? Teraz poczujemy się bardziej komfortowo tylko po to, by później nasz komfort życia się nie poprawił. Od razu widać, że to nie ma sensu.

 

Co jeszcze jest ważne przy wyborze Trenera Personalnego

 

Oczywiście na stronie Internetowej każdy może napisać wszystko i zamieścić różna zmodyfikowane zdjęcia. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie konkretnego Trenera jest po prostu odbycie z nim treningu.

Wielu Trenerów oferuje pierwszy bezpłatny trening próbny. Sam tak robię. Uważam, że każdy ma prawo zobaczyć, czy mu odpowiadam i czy w ogóle usługa treningu personalnego jest dla niego. Taki trening próbny to najlepsza możliwość dla Ciebie by poznać Trenera i zobaczyć czy jest profesjonalistą. Zobacz, czy ma wiedzę, poświęca Ci wystarczająco dużo uwagi i czy odpowiada Ci osobowościowo. Warto też zwrócić uwagę na rzeczy świadczące o profesjonalizmie Trenera, jak zapisywanie treningów albo nawet porządny strój treningowy. To wszystko pokazuje jak mocno ten Trener angażuje się w swoją pracę i czy możesz zyskać dzięki niemu naprawdę dużo, czy może tylko zapłacisz za to by stał obok i siedział na telefonie.

 

Trener Personalny Warszawa – czego wymagać

 

Oczywiście płacisz to wymagasz. Wiadomo! Ważne by na samym początku ustalić czego oczekujemy od Trenera Personalnego i sprawdzać, czy to wszystko otrzymujemy. A oto kilka kluczowych rzeczy.

 

Punktualność

 

Jeśli Klient się spóźnia, a potem jest kolejna osoba, to musi się liczyć z tym, że trening zostanie skrócony. Jeśli na trening spóźnia się sam Trener – to jest po prostu żenujące! Oczywiście zawsze może się coś wydarzyć ale porządny Trener powinien wyjść 15 minut wcześniej by zminimalizować ryzyko spóźnienia. Ja mam założenie, że jeśli spóźnię się na trening więcej niż 5 minut – wtedy nic za ten trening nie zapłacisz. Taka sytuacja jednak nigdy nie miała miejsca.

 

Szczerość

 

Dobry Trener powinien na początku dokładnie określić czego możesz po nim oczekiwać i na co powinieneś liczyć, w jakim przedziale czasu, jeśli chodzi o efekty treningu. W momencie gdy masz nadwagę, a Trener Ci mówi, że możesz wyglądać rewelacyjnie po miesiącu treningów z nim – lepiej uciekaj. Ktoś taki chce tylko wyciągnąć od Ciebie pieniądze. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy i ważne by Trener uczciwie Ci o tym powiedział, podejmując to ryzyko, że się zniechęcisz. Tak jest po prostu uczciwie.

 

Wiedza

 

To oczywiście absolutna podstawa. Każdy Trener powinien mieć dużą wiedzę o treningu! Chyba nie trzeba nikogo o tym uświadamiać? Problemem może być tylko zweryfikowanie tej wiedzy.

Takiej weryfikacji można dokonać zasadniczo na dwa sposoby (jeśli sami takiej wiedzy nie mamy). Na początek zobaczmy, czy trener zamieszcza jakieś artykuły na stronie i w social media. Możemy nawet nie móc na razie ocenić ich wartości merytorycznej ale samo dzielenie się wiedzą pokazuje, że Trener tą wiedzę najprawdopodobniej posiada. No i musi być jeszcze pracowity, skoro regularnie coś publikuje. Teoretycznie można za takie publikacje zapłacić zewnętrznej firmie, ale koszty są na tyle duże, że raczej żaden Trener nie będzie sobie na to pozwalał przez dłuższy czas. To by się po prostu mogło nie zwracać.

Drugi sposób to zadawanie pytań. Nie chodzi tutaj o ciągłe wypytywanie, albo co gorsza podważanie wiedzy Trenera Personalnego. Z takimi osobami raczej żaden Trener nie będzie chciał długo współpracować. Powinieneś jednak pytać o elementy treningu i perspektywy długofalowego programu treningowego. Jeśli Trener Personalny nie potrafi za bardzo wytłumaczyć po co dał do treningu jakieś ćwiczenie i nie ma planu na dalszą współpracę, to raczej nie bardzo zna się na swojej pracy. W takiej sytuacji lepiej po treningu próbnym od razu szukać innego Trenera.

 

Miła atmosfera

 

Na pewno nie może być tak, że trening traktujesz jak karę. Żeby współpraca dobrze się układała, musisz złapać niezły kontakt z Trenerem Personalnym. Jeśli nie nadajecie na tych samych falach, albo Trener jest po prostu nieuprzejmym gburem, to lepiej poszukać kogoś innego.

 

Pełne zaangażowanie

 

Skoro płacisz za godzinę czasu Trenera Personalnego, to masz oczywiście pełne prawo wymagać od niego pełnego zaangażowania i skupienia na Tobie. Tylko wtedy wyniesiesz z treningu naprawdę dużo.

Jeśli Trener nie za bardzo się tobą interesuje, nie przykłada odpowiedniej wagi do korygowania techniki ćwiczeń, a w przerwach siedzi na telefonie – to zdecydowanie jest nie do przyjęcia. Praca Trenera Personalnego nie polega nie odbębnieniu godzin, tylko na całkowitej koncentracji na trenującym. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie powinien być Trenerem, a już na pewno nie warto korzystać z jego usług.

 

Trener Personalny Warszawa – co z siłownią?

 

Zostaje jeszcze ta jedna, ważna kwestia. Czy ważniejszy jest dla nas Trener czy miejsce w którym trenujemy?

Faktem jest, że każdy dobrze radzący sobie Trener nie ma czasu by jeździć między kilkoma klubami fitness i pracuje w maksymalnie dwóch. Obecnie, przy tych bezsensownych ryczałtach, pobieranych przez siłownie od Trenerów za możliwość prowadzenia treningów u nich, musimy się też liczyć z tym że Trenerowi nie opłaca się pracować w klubach różnych sieci. W końcu płacenie dwa razy ryczałtów po ponad 1000 pln kompletnie się nie kalkuluje. Powinieneś więc liczyć się z tym, że konkretny Trener będzie chciał pracować tylko na konkretnej siłowni.

Pewnym rozwiązaniem może być szukanie Trenera w klubie, w którym sami trenujemy. W takiej sytuacji jednak wybór będzie mocno ograniczony. Moim zdaniem o wiele lepiej dojeżdżać trochę dalej do dobrego Trenera, niż trenować tam gdzie chcemy z Trenerem słabym.

Jeśli jeszcze nie zacząłeś chodzić na siłownię, to najlepiej zacznij od wyboru Trenera Personalnego, a on pomoże Ci z wyborem siłowni. Tak będzie najprościej. Jeśli tylko dojazd do tego fitness klubu Ci w miarę odpowiada, warto właśnie tak zrobić.

Chcesz mieć spektakularną sylwetkę?

W tym ebooku dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o budowaniu masy mięśniowej. Będziesz wiedział jak trenować by zbudować efektowne mięśnie i wyrzeźbić swoje ciało. Przykładowe plany treningowe dla początkujących i dla zaawansowanych. Poparta badaniami naukowymi i sprawdzona wiedza! 243 strony wiedzy!

 

Trener Personalny Warszawa – podsumowanie

 

Ok, to na dzisiaj tyle. Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem sprawę i teraz łatwiej Ci będzie znaleźć odpowiedniego Trenera dla siebie. Jeszcze to wszystko krótko podsumujmy.

 

Dobry Trener może Ci bardzo mocno pomóc w osiągnięciu twoich celów treningowych. Nie sprawi, że efekty osiągniesz bardzo szybko. To po prostu nie jest możliwe, bez szkodliwych dla zdrowia środków dopingujących. Sprawi jednak, że jeśli tylko konsekwentnie i regularnie trenujesz, te efekty na pewno przyjdą. Pracując sam, metodą prób i błędów, najprawdopodobniej nigdy się do swoich wymarzonych celów nawet się nie zbliżysz, albo zajmie to wiele lat.

 

Bardzo ważny jest etap wyboru Trenera. Warto poświęcić na to więcej czasu. Możemy zacząć od przeszukania Internetu. Jeśli Trener dzieli się tam swoją wiedzą i robi to odpowiednio często i regularnie, a dodatkowo wygląda tak że sam osiągnął to czego Ty mniej więcej chcesz – najprawdopodobniej warto mu zaufać.

 

Dodatkową możliwością na zweryfikowanie Trenera będzie bezpłatny trening próbny. Większość Trenerów Personalnych w Warszawie ma go w swojej ofercie. Podczas tej godziny możemy ocenić, czy Trener pasuje nam osobowościowo, ma wiedzę i czy jest zaangażowany w treningu. Jeśli będzie Ci dawał zupełnie losowe ćwiczenia, nie potrafiąc wytłumaczyć po co one są, siedział na telefonie i nie powie Ci o żadnym planie na długofalową współpracę – lepiej od razu uciekaj.

 

Dodatkowe informacje

 

Pozostaje mi jeszcze zaprosić Cię na treningi personalne do mnie. Prowadzę je w siłowniach CityFit w Warszawie. W grę wchodzą CityFit rondo ONZ i CityFit Wiatraczna. Zadzwoń do mnie! Wszystko ustalimy. Więcej informacji o mnie i o treningach ze mną możesz znaleźć tutaj.

 

Jeśli szukasz bezpłatnej wiedzy, to zapraszam Cię do śledzenia moich mediów społecznościowych, gdzie zamieszczam też informacje o nowych artykułach na blogu. Możesz na przykład zaglądać tutaj – FB.

 

Teraz życzę Ci już samych skutecznych treningów i zachęcam do przeczytania innych artykułów na moim blogu.

 

Mateusz Grabowski

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!