Trener personalny cena

Oceń post
[Ilość głosów: 0 Średnia głosów: 0]

Tym razem napiszę coś więcej o mojej branży ale w taki sposób by osoby szukające Trenera Personalnego mogły lepiej zrozumieć za co płacą albo za co mogą płacić. W wyszukiwarce często wpisywane jest hasło : Trener personalny cena. Czy ludzie chcą się dowiedzieć ile to może kosztować, czy może szukają najtańszej opcji ? A może to głównie Trenerzy chcą poznać zakresy cen u konkurencji ? Tego nie wiem ale jedno jest pewne. Osoby szukające Trenera powinny wiedzieć od czego takie ceny mogą zależeć. Właśnie o tym napiszę dzisiaj więcej.

Zajmę się tutaj cenami u Trenerów pracujących już na własnej działalności. W klubach fitness jest zupełnie inaczej. Tutaj cena jest odgórnie narzucana przez władze klubu i zależy zazwyczaj od standardu siłowni. Trenerzy mają z tego tylko niewielką część. Taka polityka może skutkować otrzymaniem treningu personalnego od mało doświadczonego Trenera z niskimi umiejętnościami za bardzo wysoką cenę. W klubach za godzinę treningu personalnego można zapłacić nawet 190 pln i więcej. Trener ma z tego często…   30 pln. To naprawdę mało motywujące i albo trudno o zaangażowane osoby albo łatwo o ‘ucieczkę’ Trenera na własną działalność. To co tu napisałem oczywiście nie zawsze się sprawdzi. Każdy kiedyś zaczynał, więc i w klubach można znaleźć wielu dobrych Trenerów.

Trener personalny cena – wstęp 

 

Na samym początku warto by zadać pytanie – czy cenniki odzwierciedlają jakość usługi jaką jest trening personalny ? Może tak być ale niekoniecznie. Znam kilku bardzo słabych Trenerów z bardzo wysokimi cenami i kilku dobrych z dosyć niskimi. Nie znam za to ani jednego dobrego trenera, który miałby stawki bardzo niskie (30 – 50 pln). Faktem jest, że każdy może  umieścić na stronie zakładkę ‘Trener personalny cena’ albo po prostu cennik i umieścić tutaj kwoty jakie mu się podoba. Tylko co z tego, że będzie miał 200 pln za godzinę jeśli nikt za tę stawkę nie będzie chciał z nim trenować ? Od czego zależy zakres cen napiszę w kolejnych punktach.

Chcesz bym wszystko zaplanował za Ciebie?

treningi.personalne

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Zadzwoń i umów się już dziś! Próbny trening gratis! Trenujemy w siłowniach CityFit przy rondzie ONZ i rondzie Wiatraczna.

KONTAKT

 

Trener Personalny cena – od czego ona zależy

 

Tak naprawdę na cenę treningu, albo większych pakietów treningowych, składa się bardzo wiele czynników. Niektóre mają ogromne znaczenia, jak umiejętności Trenera, a inne nie powinny być powodem podnoszenia ceny. Tu na przykład mamy przypadki znanych i bardzo drogich trenerów, których umiejętności i wiedza nie pozwolą nam osiągnąć żadnych znaczących postępów. Teraz omówię każdy z czynników wpływających na ceny treningów.

 

Doświadczenie i umiejętności Trenera  

 

To właśnie powinien być decydujący czynnik ale niestety często nie jest. Trener, który pokończył dziesiątki kursów, przeczytał setki książek i ma tysiące godzin treningów ze swoimi Podopiecznymi po prostu umie więcej i może skuteczniej pomóc Wam osiągnąć wasze cele w jak najkrótszym czasie. Niestety prawa rynku są takie, że umiejętności wcale nie będą decydujące.

Oczywiście Trenerzy słusznie przekonani nad wyższością swoich umiejętności nad tymi większości kolegów z branży najprawdopodobniej wyznaczą wyższe stawki ale to nie oznacza, że im się będzie dobrze powodzić. Nie ma tak, że Klienci sami przyjdą. Co z tego, że Trener jest bardzo dobry, jeśli nikt o tym nie wie ? Kończy się to często niestety tak, że doświadczeni specjaliści zaniżają swoje stawki, żeby mieć za co żyć. Jeśli nie potrafią wypromować swych umiejętności to liczą po prostu, że potencjalny Klient wpisując Trener Personalny Cena zdecyduje się na nich, bo stawka będzie niższa niż u konkurencji. To smutne ale tak często jest.

 

Umiejętności marketingowe Trenera

 

To często jest kluczowa kwestia. Zaobserwowałem to kiedyś też u siebie. Kończyłem kolejne kursy, czytałem dosłownie 70 – 80 książek o trenowaniu rocznie ale nie zarabiałem więcej. Wiadomo, że nie powinno się pracować dla pieniędzy ale nie oszukujmy się. Jeśli ciężko pracujesz nad własnym rozwojem, poświęcasz mu mnóstwo czasu i często też pieniędzy, a potem nie widzisz efektów finansowych tych działań to trudno o zadowolenie z własnej pracy i z życia. Moja sytuacja zmieniła się gdy zacząłem uczyć się też o marketingu. Dzięki temu dowiedziało się o mnie więcej osób i miałem szansę się wykazać. To też sprawiło, że  moje zarobki systematycznie rosły i mogłem też więcej pieniędzy przeznaczyć na dalszy rozwój.

Tak to już jest, że Trener do którego nowa Osoba przyjdzie raz na pół roku boi się podać wysoką cenę. Taki, do którego zgłasza się kilku potencjalnych Podopiecznych w miesiącu może sobie pozwolić na więcej. Nie ma w tym nic złego. Zazwyczaj trenerzy, którzy nauczyli się marketingu są bardziej ogarnięci życiowo, sprawniejsi intelektualnie itd. Problem pojawia się wtedy gdy taki Trener Personalny zna się wyłącznie na marketingu. Wtedy możemy otrzymać bardzo kiepski produkt w bardzo wysokiej cenie.

Moje rada dla poszukujących Trenera ? Jeśli ktoś jest dobry w marketingu i autopromocji to pewnie na niego traficie. W takiej sytuacji warto go zweryfikować nie po tym co pisze o sobie i jakiej jakości zdjęcia zamieszcza na stronie ale po materiałach, które zamieszcza. Jeśli Trener dzieli się swoją wiedzą to można łatwo sprawdzić, że tą wiedzę naprawdę posiada. Jeśli wrzuca przerobione w photoshoopie zdjęcia sylwetki na sterydach i pisze coś w stylu ‘Klatka zrobiona !  Teraz ty dawaj na trening !’ to raczej nie oczekiwałbym po nim za wiele.

 

Umiejętności sprzedażowe Trenera

 

Ten punkt jest mocno powiązany z poprzednim. Jeśli już ktoś do nas przyszedł to musimy go przekonać do siebie i naszych umiejętności. Gdy ktoś jest dobrym sprzedawcą i jego skuteczność jest bardzo wysoka to może podyktować wyższe stawki. Takie umiejętności sprzedażowe nie wiążą się bezpośrednio z umiejętnościami Trenera, choć pośrednio już mogą. Jeśli ktoś ma dużą wiedzę i potrafi dobrze ją zaprezentować to ma dużo większe szanse niż ten  kto tylko sprzedaje. Osoby posiadające już pewną wiedzą łatwo zidentyfikują takiego ‘sprzedawcę’ i nic od niego nie kupią.

 

Prezencja Trenera

 

Wiele osób wcale nie oczekuje jakichś konkretnych efektów z treningów. Często po prostu wolą miło spędzić czas. Inna sprawa, że prawie każdy chętniej przebywa z kimś miłym i komunikatywnym. Taki trener, który po prostu będzie lubiany przekona do siebie więcej osób, dłużej utrzyma ich ze sobą na treningach i dzięki temu może dyktować wyższe stawki. Oczywiście każdy jest inny i nie każdy nas polubi ale zazwyczaj ci bardziej przyjaźni Trenerzy mają więcej pracy i wyższe ceny. Niestety, tutaj też może to nie iść w parze z umiejętnościami ale przecież każdy może sam decydować, czy kluczowa jest dla niego efektywność treningu, czy miła atmosfera.

A jak to jest z wyglądem ? Bardzo różnie. Niektórzy mogą dać się nabrać na sylwetki po sterydach i przerobione dodatkowo w photoshoopie. Inni patrzą, czy Trener wygląda tak jak by oni chcieli wyglądać. To logiczne podejście, bo jeśli ktoś wygląda jakby nic nigdy nie trenował to raczej wątpliwe, czy ma dużą wiedzę i czy nam pomoże. Jest też często tendencja wybierania Trenerów wyglądających słabiej. To paradoks ale się zdarza. Niektórzy nie chcą się czuć niekomfortowo przy kimś prezentującym się dużo lepiej od niego. Nie jest to zbyt logiczne ale jak już wspominałem nie każdy nastawia się na efekty z treningów.

 

Osobowość trenera

 

Znałem kilku naprawdę dobrych Trenerów, którzy pracowali za nędzne pieniądze zatrudnieni w klubach fitness i nie robili nic by to zmienić. Znam też sporo takich, którzy działali aktywnie nad poprawą swojej sytuacji i doszli do sporych pieniędzy z treningów. Po prostu niektórzy są mało pewni siebie i boją się podawać wysokie ceny. Inni cenią się tak bardzo, że windują stawki. Zazwyczaj zdecydowanie lepsze będzie drugie podejście. Jeśli za tą pewnością siebie u Trenera stoi też coś więcej to na pewno będzie on miał więcej osób na treningach i za większą stawkę godzinową.

 

Trenerzy celebryci

 

Tak to już jest, że gdy ktoś jest znany to jego stawki są dużo wyższe niż u konkurencji. Ceny takich Trenerów – celebrytów sięgają nawet 400 pln za godzinę. Kwota dosyć abstrakcyjna w nasze branży. Problem w tym, że zazwyczaj w parze z tak wysoką stawką wcale nie idą umiejętności i efektywność treningów. Taki celebryta nie znajdzie też dla nas dużo czasu. Teoretycznie nie warto na coś takiego się zdecydować ale niektórzy chcą się po prostu się pochwalić, że trenują z kimś znanym. To ich sprawa  i nie ma co tego oceniać.

 

Pakiety treningowe 

 

Teraz już trochę inna kwestia. Każdy Trener chce mieć trochę spokoju. Dlatego właśnie lubimy sprzedawać większe pakiety treningowe. Żeby przekonać kogoś do zaufania nam na dłuższy czas trzeba go do takiego pakietu czymś przekonać. Zazwyczaj będzie to po prostu opuszczenie ceny. Jak to wygląda u mnie ? Możecie sprawdzić tutaj : Cennik

Po prostu, gdy dostaniemy większą kwotę od razu, mamy trochę spokoju. Są też większe szanse by nasz Zawodnik do tego czasu widział już pierwsze efekty treningów. Dodatkowo można wtedy stworzyć regulamin treningów. Gdy ktoś na przykład nie odwoła treningu w ustalonym czasie, a się nie pojawi, to po prosu uznaje się takie trening za odbyty. Przy jednorazowych spotkaniach nie bardzo da się tak zrobić i Trener ryzykuje, że na przykład przejedzie się na siłownię, a trening się nie odbędzie. Taka strata czasu boli. Osobiście nie chcę się umawiać na więcej niż 10 treningów z góry. Nie wiadomo co będzie i lepiej nie wiązać się na bardzo długi czas.

 

Miejsce treningu

 

To dość oczywiste. Gdy Trener ma blisko do siłowni, na której odbędzie kilka treningów z rzędu, policzy za trening mniej niż gdy ma na przykład jechać na drugi koniec miasta by robić trening w terenie. Zasada jest prosta. Trener wyznacza miejsce – cena niższa; Podopieczny wyznacza miejsce  – cena wyższa.

 

Znajomość rynku

 

Tak już jest, że dobry Trener ale nie celebryta często wie że wart jest więcej. Jednak nieco obniża ceny by mieć dużo osób na treningach. Gdy średnia cen wynosi na przykład 100 pln to trudno jest znaleźć wielu chętnych na 200 pln. Gdy nie jesteśmy znani musimy po prostu patrzeć na to wszystko realistycznie. Nie znaczy to oczywiście, że dobrzy Trenerzy powinni bardzo obniżać swoje stawki. Są po prostu pewne widełki cenowe i do pewnego momentu nie za bardzo można zdecydowanie poza nie wychodzić. Gdy ktoś wpisuje często wspominane tutaj ‘Trener Personalny cena’ to raczej jest zainteresowany by nie wydać bardzo dużo i szybko odżuci oferty z cenami wyraźnie powyżej średniej.

 

Dopiero planujesz rozpocząć treningi na siłowni?
Nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać?

przewodnik.po.silowni

A może trenujesz już jakiś czas ale ciągle nie czujesz się pewnie w swoim fitness klubie?

Ten ebook jest dla Ciebie?

Jest to przewodnik po siłowni ale znajdziesz tutaj też opis całego procesu – od wyboru i zapisania się na siłownię, do odbycia pierwszych treningów.

Ten ebook sprawi, że będziesz wiedzieć co masz robić!

Pobierz bezpłatnie już dziś!

KONTAKT

 

Trener Personalny cena – podsumowanie

 

To już wszystkie rzeczy na jakie chciałem zwrócić tutaj uwagę jeśli chodzi o wyznaczanie poziomu cen za treningi personalne. Mam nadzieję, że pomogłem nieco przy ocenie. Teraz gdy ponownie wpiszecie w Google Trener Personalny Cena, będziecie mogli te cenniki lepiej zweryfikować. Jak widać cena nie zawsze jest adekwatna do jakości ale często jednak jest. Wiadomo, że trener który więcej pracował nad sobą, bardziej się angażuje w treningi i powodzi mu się lepiej (nie narzeka na brak chętnych na trening), weźmie więcej za każdy trening. Jeśli jakość ma być wyższa to warto te koszty ponieść. Uwaga tylko na celebrytów, urodzonych sprzedawców i marketingowców. Tu zazwyczaj ta wysoka cena nie idzie w parze z jakością jak i zaangażowaniem Trenera.

 

Więcej w tym temacie znajdziecie jeszcze tutaj : Ile kosztuje trening personalny

Chcecie sprawdzić jak to wszystko wygląda u mnie ? Zapraszam na moją stronę i na treningi ze mną do Cityfit w Warszawie. Pytania możecie mi zadawać w komentarzach albo w wiadomościach tutaj : Facebook

Mateusz

 

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!