Sportowy lifestyle

Oceń post
[Ilość głosów: 0 Średnia głosów: 0]

Słowo lifestyle jest u nas bardzo popularne od kilku lat. Sporo jest blogów o takiej tematyce. Wielu ludzi lubi podpatrywać styl życia gwiazd i celebrytów. Czy ma to większy sens ? Uważam, że nie o ile nie możemy wzorować się na takim stylu i wynieść z tego czegoś dobrego dla siebie. Moim skromnym zdaniem najbardziej wartościowy lifestyle to sportowy lifestyle. Napiszę tutaj jak ja to widzę.

Sportowy lifestyle – o co  w ogóle chodzi?

 

Sport jest naszym stylem życia! Co przez to rozumiem ? Jeśli nie najważniejsze to przynajmniej kluczowe miejsce w naszym życiu powinny zajmować treningi, a jednym z priorytetów musi być zdrowe odżywianie.

Zdecydowanie nie wystarczy sporadycznie pójść na siłownię albo pobiegać w niedzielę po parku. Z takim podejściem wiele nie zyskamy. Podobnie sprawa wygląda z jedzeniem. Gdy przez kilka dni odżywiamy się ‘fit’, a później w nagrodę przez kilka kolejnych jemy pizzę na obiad i maka na kolację – nic dobrego z tego wyjść nie może.

Nie sprawdzi się też tak zwane podejście zadaniowe. Mówię o sytuacjach, gdy na przykład za parę miesięcy mamy ślub i chcemy do tego czasu schudnąć ileś kilogramów. To oczywiście może się udać jeśli chcemy trochę lepiej się prezentować w tym konkretnym dniu. Jednak, niestety gdy uznamy że osiągnęliśmy cel i zaprzestajemy dalszej aktywności, po prostu z czasem wrócimy do tego co było wcześniej. To oczywiście też ma wiele plusów, choćby fakt że przez okres trenowania i zmiany nawyków żywieniowych nasz stan zdrowia i wygląd tylko by się dalej pogardzały, a tak na przykład po roku będziemy mieli tę samą wagę, gdzie bez jakichkolwiek zmian mogliśmy ważyć nawet kolejne 10 kilo więcej.

 

Jak warto działać

 

Jednak czy to w ogóle będzie motywujące ? Dla mnie na pewno by takie nie było. Moim główny cel to utrzymywanie wysokiej formy fizycznej przez całe życie. Jest to jak najbardziej możliwe dla zdecydowanej większości ludzi, jednak trzeba wyrobić sobie właściwe nawyki i trzymać się ich przez cały czas.

Jak wyrobić sobie taki sportowy lifestyle i się go trzymać ? Przede wszystkim musimy mieć wiedzę. Co z tego gdy chcemy coś zmienić, a nie wiemy jak to zrobić. Konieczna będzie podstawowa wiedza o treningu (przynajmniej o tym, który pozwoli nam osiągnąć nasze cele), znajomość najważniejszych aspektów zdrowego odżywiania, a także umiejętność jak to wszystko ogarnąć i wkomponować w nasz plan dnia. Aby taką wiedzę zdobyć polecam lekturę mojego bloga, odpowiednich książek, a najlepiej skorzystanie z pomocy kogoś kto już dawno nauczył się tego wszystkiego i może nam w prosty sposób przekazać swoją wiedzę.

W tej dziedzinie jak i w innych z czasem nauczymy się selekcjonować informację i korzystać tylko z tego co skuteczne. Na początku jednak musimy się pogodzić z błędami i testowaniem różnych rozwiązań. Może też być po prostu tak, że coś co sprawdza się u kogoś nie będzie dobrze działać w naszym przypadku. Bez pewnych modyfikacji raczej się nie obejdzie.

Chcesz bym wszystko zaplanował za Ciebie?

treningi.personalne

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Zadzwoń i umów się już dziś! Próbny trening gratis! Trenujemy w siłowniach CityFit przy rondzie ONZ i rondzie Wiatraczna.

KONTAKT

 

Sportowy lifestyle – przede wszystkim praktyka

 

Sama wiedza nic nie da jeśli nie połączymy ją z praktyką. Na pewno nie ma sensu, w kwestii poprawy naszego wyglądu i zdrowia, robienie czegokolwiek okazyjnie. Regularność i odpowiednia częstotliwość są absolutnie niezbędne.

Początki mogą być dla wielu z nas wyjątkowo niekomfortowe. W końcu zmuszamy nasze ciało do ciężkiej pracy, robimy rzeczy całkiem nowe albo od których odwykliśmy, a także musimy zrezygnować z wielu szkodliwych nawyków, co często jest bardzo trudne.

Nie można się zniechęcać. Niech cały czas przyświeca nam cel, którym może tutaj być atrakcyjny wygląd, brak problemów zdrowotnych i przede wszystkim lepsze samopoczucie i więcej energii na co dzień. Nagrodą za przebrniecie tego wstępnego i często najtrudniejszego etapu będzie wyrobienie pewnych nawyków. Z czasem utrzymywanie nowego stylu życia będzie coraz łatwiejsze. Dodatkowo, nasz organizm przyzwyczai się do wysiłku fizycznego i innego odżywiania. Przestaniemy czuć się niekomfortowo, a wręcz z tygodnia na tydzień będzie z nami coraz lepiej.

Może zabrzmi to banalnie ale tak faktycznie jest. Najważniejsze będzie nasze podejście. Trening, a może powinienem powiedzieć rozwój fizyczny, nie powinien być traktowany jako dodatek do życia tylko jego najważniejsza część. No dobrze, przynajmniej niezwykle istotny element naszej codzienności. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że bywa to bardzo trudne.

 

Realistyczne podejście

 

Stworzenie takiego planu dnia, w którym wszystko kręci się wokół treningów jest możliwe u uczniów, utrzymywanych przez rodziców studentów albo wyczynowych sportowców, którzy żyją z trenowania. Trochę łatwiej majką także osoby pracujące w tak zwanych wolnych zawodach gdzie czas jest bardziej elastyczny. U zapracowanych ludzi będzie to niezwykle trudne. Warto jednak tak wszystko ogarnąć by minimum zrobić dwa, a lepiej trzy treningi tygodniowo. Trzeba też zapewnić sobie odpowiednią regenerację po nich. Nie dacie rady tak tego ogarnąć ? Nie chcę się mądrzyć bo nie wiem jaka jest wasza sytuacja.

Zazwyczaj jednak tak zwany brak czasu jest tylko wymówką. Nie wiele jest osób, które naprawdę nie mogą znaleźć 6 godzin w tygodniu na wysiłek fizyczny. 3 X 2 godziny – tyle może trwać dobry trening z dojazdem i kąpielą. Trening można wykonać przed albo po pracy, czy w weekend. Jeśli naprawdę nie znajdujecie czasu to może warto się zastanowić nad naszymi priorytetami. Dzisiaj klubów fitness jest mnóstwo (nawet tych całodobowych). Można też niektóre treningi robić na przykład w parku na zamontowanych drążkach albo biegając, czy jeżdżąc na rowerze po mieście.

Czy warto poświęcać zdrowie dla pracy i pieniędzy. Czy czując się lepiej i podnosząc poziom naszej pewności siebie dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, nie będziemy pracować bardziej efektywnie ? A z czasem po prostu zarabiać więcej ? Każdy musi sam sobie to przemyśleć.

Łatwiej będzie ze zdrowym odżywianiem. Tutaj jak raz się nauczymy i przestawimy na właściwe tory (nie ma konieczności stosowania restrykcyjnych diet tylko racjonalnych) to potem nie będzie już potrzeba dodatkowego czasu. Gdy już wiemy co jeść i przyzwyczaimy się do kupowania konkretnych produktów sprawa będzie prosta. Dla najbardziej zapracowanych, leniwych i dosyć majętnych pozostaje jeszcze możliwość diety pudełkowej.

 

Dopiero planujesz rozpocząć treningi na siłowni?
Nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać?

przewodnik.po.silowni

A może trenujesz już jakiś czas ale ciągle nie czujesz się pewnie w swoim fitness klubie?

Ten ebook jest dla Ciebie?

Jest to przewodnik po siłowni ale znajdziesz tutaj też opis całego procesu – od wyboru i zapisania się na siłownię, do odbycia pierwszych treningów.

Ten ebook sprawi, że będziesz wiedzieć co masz robić!

Pobierz bezpłatnie już dziś!

KONTAKT

Sportowy lifestyle – podsumowanie

 

Tak więc podsumowując. Czym jest ten sportowy lifestyle ? Po prostu zdrowym trybem życia gdzie zawsze znajdziemy czas na regularne, prawidłowo przeprowadzane i długofalowo zaplanowane treningi. Nasze odżywianie musi też oczywiście być na odpowiednio zdrowym poziomie. Moim zdaniem 99% osób jest w stanie to sensownie ogarnąć. Wszystko pozostaje kwestią wiedzy i prawidłowego podejścia gdzie zamiast wymówek szukamy okazji.

Jeśli jeszcze chodzi o sportowy lifestyle to tutaj możecie poczytać jak realizować go na wakacjach, tak by nie stracić formy : Aktywne wakacje

Efekty takiego trybu życia zdecydowanie są godne polecenia więc cały czas Was systematycznie do niego namawiam.

Potrzebujecie pomocy w ogarnięciu tego wszystkiego. Dajcie znać w wiadomości tutaj : Facebook

Chętnie odpowiem na wasze pytania.

Chętnych na treningi ze mną zapraszam do siłowni CityFit. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj

Miłego dnia!

Mateusz

 

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!