Opieka dietetyczna

Oceń post
[Ilość głosów: 3 Średnia głosów: 5]

Opieka dietetyczna to niezwykle istotny rzecz towarzysząca treningom personalnym. W cenie zajmuję się krok po kroku twoim odżywianiem. Zaczynamy od zmiany złych nawyków żywieniowych. Z czasem stopniowo udoskonalamy Twoją dietę aż do dopasowania zapotrzebowania kalorycznego zależnie od twoich celów i zaplanowania twojego odżywiania, tak by było maksymalnie komfortowe dla Ciebie.

Wcale nie będą potrzebne restrykcyjne diety ani bardzo dokładne liczenie kalorii. w większości przypadków możemy dostosować odżywianie do naszego trybu życia i preferencji. Potrzebna będzie przede wszystkim eliminacja albo przynajmniej znaczne ograniczenie najbardziej niezdrowych produktów i stopniowe ograniczanie albo zwiększanie ilości jedzenia na dobę. To oczywiście zależy od tego jaki mamy cel. Gdy chcemy schudnąć – musimy dostarczać mniej kalorii niż wydatkujemy. Gdy budujemy masę mięśniową – potrzebne będzie nieco więcej kalorii na dobę.

Dlaczego nie wszystko naraz? Dla organizmu lepiej gdy będzie stopniowo przyzwyczajał się do nowych bodźców. Dzięki takiej strategii możesz osiągać efekty przez praktycznie nieograniczony czas. Inna sprawa, że chęć natychmiastowej zmiany wszystkiego zazwyczaj kończy się brakiem jakichkolwiek zmian. Rozpisywanie jadłospisów zazwyczaj się nie sprawdza. Nie oszukujmy się. Większość z nas nie ma ani czasu ani możliwości by jeść dokładnie to co jest napisane w takim jadłospisie. Dieta pudełkowa może być dobrym rozwiązaniem ale nasz organizm wcale nie reaguje dobrze na stałe ilości kalorii. Dodatkowo często takie diety są kiepskiej jakości. Dużo lepiej modyfikować nasze obecne odżywianie tak by było ono dostosowane do naszych potrzeb. Gdy nabierzemy nieco doświadczenia i przyzwyczaimy się do zdrowego odżywiania, zacznijmy modyfikować ilość jedzenia i kalorii dostarczanych na dobę. Nie chodzi o to by to wszystko dokładnie liczyć, ale by mieć świadomość ile mniej więcej jemy i te ilości modyfikować. Gdy będziemy jednocześnie monitorować efekty i w razie potrzeby nanosić zmiany, z całą pewnością osiągniemy bardzo zadowalające efekty.

Opieka dietetyczna – jak to wygląda w praktyce

Na samym początku dostajesz ode mnie Poradnik zdrowego odżywiania. Po zapoznaniu się z najistotniejszymi zasadami zdrowego odżywiania będziemy modyfikować Twoje menu tak by było ono zdrowe, smaczne i realne do utrzymania przez Ciebie. Nie będzie żadnych restrykcyjnych diet, głodówek albo skrupulatnego liczenia kalorii. Takie rzeczy po prostu nie są skuteczne i z pilnowaniem tego wszystkiego jest mnóstwo kłopotów. Kto dzisiaj ma na to czas? Lepiej podejść do tego racjonalnie i na podstawie najnowszej wiedzy. W takiej sytuacji efekty pojawią się dużo szybciej i co ważniejsze, będziemy mogli je utrzymać.

Pomogę Ci to wszystko ogarnąć tak by twoja dieta i treningi pozwoliły na uzyskanie jak najszybciej spektakularnych i wymarzonych przez Ciebie efektów.

Ostatnie wpisy w tym temacie na moim blogu: