Największy błąd w treningu

Oceń post
[Ilość głosów: 0 Średnia głosów: 0]

Dlaczego zaczynamy trenować na siłowni? Powodów może być bardzo wiele. Najczęściej jednak przychodzi taki moment gdy jesteśmy niezadowoleni z naszego wyglądu, mamy problemy z nadwagą i niestety często idą z tym w parze pierwsze problemy ze zdrowiem. Czujemy się źle i podejmujemy decyzję, że czas coś z tym zrobić. Niestety większość osób w ogóle nie rozpocznie. To smutne ale takie są realia. Ci co najwięcej mówią o tym że zaczynają chodzić na siłownię, najczęściej nigdy nie zaczną. Takimi osobami w ogóle nie chce mi się zajmować. Weźmy jednak pod uwagę tych, którzy mają na tyle silny charakter by rozpocząć trenowanie. Jaki jest u nich największy błąd w treningu? Dlaczego tak rzadko osiągają dobre efekty?

 

Największy błąd w treningu, przez który nie mamy zadowalających efektów

 

W USA przeprowadzono takie badania statystyczne. Sprawdzono ile wśród osób, które pierwszy raz w życiu rozpoczęły chodzenie na siłownię, wytrwało w swoim postanowieniu. Jakie były wyniki? Z tych wszystkich osób, po pierwszym miesiącu dalej na siłownie chodziło…   2%. Takie niestety są realia. Nie wiem wprawdzie jak z tym jest w Polsce ale pewnie podobnie. Tak się niestety dzieje głównie dlatego, że efekty nie są zadowalające.

 

Największy błąd w treningu, z którego możemy nie zdawać sobie sprawy

 

Oczywiście błędów może być wiele. Przede wszystkim nikt jeszcze nie wypracował pięknej sylwetki przez miesiąc treningu (chyba, że na bardzo dużych ilościach środków dopingujących). Cierpliwość jest tutaj niezwykle ważna. Druga kwestia to nieumiejętność prawidłowego wykonywania ćwiczeń, a także doboru metody treningowej do naszych celów. Tego wszystkiego można się jednak nauczyć w trakcie trenowania, albo zatrudnić dobrego Trenera, który zaplanuje wszystko za Was i nauczy odpowiedniego wykonywania ćwiczeń.

Chcesz bym wszystko zaplanował za Ciebie?

treningi.personalne

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Zadzwoń i umów się już dziś! Próbny trening gratis! Trenujemy w siłowniach CityFit przy rondzie ONZ i rondzie Wiatraczna.

KONTAKT

O co więc chodzi? Co jest tak poważnym problemem, że tak niewielu potrafi wytrwać w trenowaniu i osiągnąć wymarzone efekty? To oczywiście za mała ilość treningów!

 

Dlaczego tak ważne jest by trenować wystarczająco dużo?

 

Ludzie mają nierealistyczne oczekiwania. Zwykle wygląda to tak, że pójdą 2 razy w tygodniu na siłownię, zrobią cokolwiek i zastanawiają się dlaczego nie chudną albo ich sylwetka się nie kształtuje. Czy poświęcając na naszą pracę zarobkową 2 godziny w tygodniu możemy coś osiągnąć w naszej dziedzinie? W ponad 99% przypadków zdecydowanie nie!

 

Na szczęście nie musimy trenować po 8 godzin dziennie 5 razy w tygodniu. To by wręcz nie było ani zdrowe, ani korzystne. Warto być jednak świadomym ile pracy trzeba wykonać by osiągnąć konkretny efekt. Dla każdego będzie to wyglądać nieco inaczej ale są pewne wskazania, których warto się trzymać.

 

Jak jest zazwyczaj

 

Gdy ktoś zaczyna trenować i nawet robi to prawidłowo, to często zakłada, że na siłownie przyjdzie dwa razy w tygodniu. To by jeszcze nie było takie złe. Jego największy błąd w treningu polega najczęściej na tym, że nie utrzymuje tej zakładanej częstotliwości trenowania. Trenując dwa razy w tygodniu i posiadając do tego pewne predyspozycje można zrobić naprawdę sporo. To duży atut w trenowaniu w ogóle. Wcale nie musimy poświeceć dziesiątek godzin tygodniowo, jak w wielu innych czynnościach. Może ciężko będzie zbudować perfekcyjną sylwetkę ale można bardzo poprawić stan zdrowia, schudnąć (jeśli odżywiamy się też zdrowo) i bardzo wyraźnie zwiększyć siłę naszych mięśni. Jak to dobrze ogarnąć pisałem już tutaj: Czy trening dwa razy w tygodniu ma sens.

 

Problem w tym, że u większości takich osób z założenia trenujących dwa razy w tygodniu w praktyce średnia wychodzi o wiele gorsza. A to dzisiaj nie mam czasu. Jestem zmęczony. A w ogóle to dzisiaj nie mam motywacji (choć powiem sam sobie, że warto odpocząć, no bo w końcu przetrenowanie ;)) Tak się nie da!

 

Jeśli nasza średnia treningów w tygodniu jest nie wiele lepsza niż 1.0, to nie mamy żadnych szans na zbudowanie masy mięśniowej i wyraźne ukształtowanie sylwetki. Schudnąć raczej też będzie trudno. Gdy trenujemy tak rzadko, nie wydatkujemy dużej ilości kalorii. Oczywiście przy restrykcyjnej diecie i wtedy można zrzucić sporo kilogramów, ale wiem z praktyki że z trzymaniem diety jest zwykle jeszcze trudniej niż z regularnym trenowaniem.

 

Ile więc powinniśmy trenować?

 

Trzy treningi w tygodniu to już dobra i zwykle realistyczna ilość dla większości z nas. Gdy do tego odżywiamy się zdrowo, to możemy liczyć naprawdę na spory progres, zarówno w wyglądzie jak i w cechach motorycznych i ogólnej poprawie stanu zdrowia. Więcej o tym możecie poczytać w innym artykule: Trening 3 razy w tygodniu. Jak to ogarnąć. No ale mówimy o średniej 3.0 treningów w tygodniu! Jeśli ciśniemy jeden tydzień, a drugi odpuszczamy – to się nie uda!

 

Naprawdę spektakularne efekty po dłuższym czasie możemy osiągnąć trenując 4 razy w tygodniu. Mówię tu niestety o samych treningach siłowych. Dodatkowy trening interwałowy, a czasem i nawet zwykłe cardio mogą nam jeszcze bardziej poprawić efekty i sprawić, że osiągniemy dodatkowe cele, jak na przykład poprawa wydolności i lepsze samopoczucie każdego dnia. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla większości czytających to osób sport nie jest całym życiem i nie mają na niego aż tyle czasu.

 

Trenujesz już od jakiegoś czasu
ale efekty nie są zadowalające?

A może czujesz, że nie wszystko robisz dobrze i mógłbyś trenować o wiele skuteczniej?

Jeśli tak, ten ebook jest dla Ciebie!

Znajdziesz w nim opisane podstawowe błędy w treningu i odżywianiu, które mogą czasem nawet całkowicie pozbawić nas jakichkolwiek pozytywnych efektów?

Wyeliminowanie ich sprawi, że będziesz robić postępy o wiele szybciej i zdecydowanie łatwiej osiągniesz to o czym marzysz!

Pobierz bezpłatnie i trenuj skutecznie już dziś!

KONTAKT

 

Największy błąd w treningu – podsumowanie

 

Dzisiaj było dość krótko. To dlatego, że piszę o rzeczach oczywistych, choć niestety nie dla każdego. Wiele osób wciąż się dziwi, że nie ma efektów, a na treningi poświęcają wielokrotnie mniej czasu niż na oglądanie telewizji albo granie na komputerze. Tak się nie da! Gdyby było tak prosto, to po ulicach chodzili by sami piękni ludzie, a służba zdrowia prawie wcale by nie było potrzebna.

 

Dla wyraźnych efektów minimum to średnia 2 treningi siłowe w tygodniu. Przy mniejszej ilości efekty raczej będą mało porywające. Takie są realia i nic z tym nie zrobimy.

 

Gdy ktoś narzeka, że trenuje i niewiele z tego ma to nich się zastanowi, czy ma chociaż tę średnią 2 treningi w tygodniu. Jeśli nie to czas się porządnie brać do pracy. Dopiero później warto się w ogóle zastanawiać, czy trenujemy prawidłowo i co jeszcze możemy zrobić dla zwiększenia i przyspieszenia efektów z treningów.

 

Dodatkowe informacje

 

Nie zmuszę Cię do trenowania wystarczająco często ale mogę Ci pomóc robić to całkowicie prawidłowo i optymalnie pod twoje cele. Jeśli potrzebna Ci taka pomoc i chcesz po prostu trenować o wiele skuteczniej, oraz mieć efekty szybciej i o wiele lepsze – zapraszam na treningi ze mną. Jeśli jesteś z Warszawy i zgodzisz się trenować w siłowniach CityFit, to spotkajmy się na pierwszym, bezpłatnym treningu próbnym. Dzięki niemu zaplanuję wszystko na naszą długofalową współpracę. Więcej informacji o mnie znajdziecie na mojej stronie. Zapraszam!

 

Chcecie więcej bezpłatnej wiedzy o treningu? Zapraszam do śledzenia mojego Fanpaga. Tutaj zamieszczam informacje o nowych artykułach, które wrzucam dwa razy w tygodniu.

 

Mateusz

 

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!