Jak szybko schudnąć

Oceń post
[Ilość głosów: 2 Średnia głosów: 5]

Odpowiedź na pytanie ‘jak szybko schudnąć’ chciałoby poznać wiele osób. Także ci, którzy już trenują często szukają na nie odpowiedzi, bo dotychczasowe starania nie przynosiły im zadowalających efektów. Diety sokowe, spalacze tłuszczów, a może jakaś inna cudowna metoda? Wiem, że wiele osób mocno rozczaruję ale jakby istniała jakaś cudowna i bezpieczna dla zdrowia metoda na odchudzanie, to byłaby już powszechnie znana, a problem otyłości na świecie rozwiązany. Niestety, tak dobrze nie jest. Na szczęście nie będzie też aż tak trudno. Odchudzanie jest zasadniczo dość proste, co nie oznacza że to wszystko będzie łatwe. Dlaczego? Zapraszam do przeczytania dzisiejszego artykułu!

 

 

Co to w ogóle znaczy ‘szybko schudnąć’?

 

 

Nie będę się tutaj zajmował żadnymi, nielegalnymi w sporcie i niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami, które faktycznie mogą dać szybsze efekty niż tradycyjne metody.

 

Jeśli koncentrujemy się na zdrowym odchudzaniu, to mówiąc o szybkim schudnięciu możemy mieć na myśli realistyczne zrzucanie 1% wagi tygodniowo. Gdy ktoś waży 100 kilo to sukcesem będzie schudnięcie jednego kilograma w tygodniu.

 

Czy w ten sposób szybko schudniemy? To zależy. W porównaniu z tempem budowania masy mięśniowej, tracenie zbędnych kilogramów z tkanki tłuszczowej może się faktycznie wydać dość szybkie. Mając jednak na uwadze, że w dzisiejszym świecie ludzie chcą mieć wszystko na wczoraj i to jeszcze najlepiej bez wysiłku, to realistyczne tempo odchudzania może się wydać frustrująco powolne.

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Trzeba mieć jednak świadomość, że takie są realia. Można oczywiście próbować jakiś głodówek, wielogodzinnych treningów itd. ale to wszystko z czasem będzie dla nas fatalne w skutkach. Szybsze odchudzanie może być naprawdę niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na pewno też poczujemy się wtedy fatalnie, a nasz organizm spowolni metabolizm i efekty nie będą współmierne do włożonego wysiłku.

 

Pamiętajmy o tym, że nie staliśmy się otyli z dnia na dzień. Zwykle proces zbierania zbędnych kilogramów trwał przez wiele lat. Jeśli teraz będziemy mogli to naprawić w ciągu jednego czy dwóch lat, to moim zdaniem tempo i tak będzie naprawdę dobre.

 

 

Co nie działa

 

 

Od tego warto zacząć. Ciągle widzę, że ludzie szukają jakiś dziwnych, cudownych rozwiązań. Chcieliby mieć efekty z dnia na dzień i to jeszcze bez wysiłku. Najlepiej to coś wziąć i żeby odchudzanie samo się zrobiło. Takie podejście ma tylko jedną wadę – nie działa!

 

Często możemy się spotkać ze stosowaniem takich metod jak dieta sokowa, głodówki, stosowanie spalaczy tłuszczów i różnymi ‘cudownymi’ dietami. Niektóre z nich dadzą jakieś efekty. Nie będą one specjalnie porywające ale możemy trochę schudnąć.

 

Dostępne na rynku spalacze tłuszczów mogłyby dać naprawdę dobre efekty przy zastosowaniu niedorzecznie dużych i niebezpiecznych dla zdrowia dawek. Lepiej dać sobie z nimi spokój. Lepiej pić soki niż jeść słodycze ale dieta sokowa to dużo dostarczonej fruktozy i wcale nie tak mało kalorii. Możemy mieć tutaj efekty przez ogólne jedzenie mniejszej ilości kalorii, a nie przez same soki. Głodówki dają efekty ale z czasem organizm spowalnia metabolizm, odchudzanie przyhamuje, a my nie dostarczamy do organizmu wszystkich niezbędnych substancji. Na dłuższą metę to może być nawet dla nas niebezpieczne. Substancje potencjalnie przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej jaki kofeina, zielona herbata, imbir i inne, dają efekty ale również nie będą one porywające, a różnica raczej będzie niezauważalna.

 

Najlepiej w ogóle nie tracić czasu na takie ‘cudowne metody odchudzania’ i zabrać się z to co naprawdę działa. Może i nie będzie tak łatwo ani komfortowo ale przynajmniej będzie skutecznie.

 

 

Jak szybko schudnąć – sprawdzone metody

 

 

O razu zaznaczę, że to co napiszę nie będzie specjalnie odkrywcze. Nie będzie ale po prostu musimy zastosować te rzeczy jeśli chcemy szybko i efektywnie schudnąć. Gdy mamy już je dopracowane, to dopiero wtedy możemy szukać czegoś co jeszcze trochę przyspieszy proces odchudzania. Oto kilka kluczowych rzeczy.

 

Mniej jeść

 

Zastanawiamy się jak szybko schudnąć? Bez tego na pewno się nie obejdzie! Powodem tycia przeważnie jest fakt, że jemy zdecydowanie za dużo. Gdy dostarczamy na dobę więcej kalorii niż wydatkujemy na wszystkie wykonywane czynności, nadmiar w większości zostanie zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej. Chcemy schudnąć? Po prostu musimy być na bilansie ujemnym, czyli dostarczać mniej kalorii niż wydatkujemy. W tej sytuacji nasze ciało będzie zmuszone by sięgnąć do rezerw energetycznych zmagazynowanych w postaci tkanki tłuszczowej. To jest sposób na spalenie zbędnego tłuszczu i schudnięcie.

 

Wielu z nas je zdecydowanie za dużo i nawet nie ma tego świadomości. Zainteresujmy się ile co ma kalorii i ograniczmy to z czego dostarczamy ich najwięcej. Tutaj masz stworzony przeze mnie wykaż kaloryczności często jedzonych przez nas produktów.

 

Jeść zdrowo

 

Nie jest tylko ważne ile jemy ale też co jemy. Gdy dostarczamy naszemu organizmowi produkty dla niego szkodliwe, czujemy się gorzej, funkcjonujemy wolniej i mniej efektywnie, no i w konsekwencji tego wszystkiego pośrednio spalamy mniej i nie chudniemy. Dodatkowo, najczęściej mniej odżywcze produkty mają też zdecydowanie więcej kalorii. To wynika z obecności sporych ilości tłuszczów, które mogą mieć dla nas duży walor smakowy.

 

Wyeliminujmy na początek te niezdrowe, kaloryczne produkty, jak pizza, słodycze itd. Już samo to bardzo nam przyspieszy proces odchudzania. Warto to wszystko oczywiście zastąpić jedzeniem mniej kalorycznym i bogatym w substancje odżywcze, jak różne warzywa i owoce.

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!

Trenować

 

Oczywiście treningi pomogą nam spalać więcej kalorii. Chociaż w praktyce ten wydatek będzie nie tak duży jak byśmy chcieli i jakiego byśmy się spodziewali. Treningi dadzą nam jednak też wiele innych korzyści. Na przykład większa masa mięśniowa pozwoli nam spalać więcej nawet nic nie robiąc albo wykonując tylko minimalną aktywność. Większa energia uzyskana dzięki trenowaniu pozwoli nam działać sprawniej i pośrednio spalać więcej tkanki tłuszczowej przez cały dzień.

 

Przykłady można mnożyć. Dodam tylko, że jeśli ktoś chce schudnąć i zbudować atrakcyjną sylwetkę, to szczególnie efektywne będzie połączenie treningów siłowych i interwałowych. Tutaj możesz znaleźć więcej informacji na ten temat.

 

Zadbać o ogólny stan zdrowia

 

Czasem ktoś może mieć problemy z tarczycą. U innego spalanie tkanki tłuszczowej może zostać zahamowane przez zbyt wysoki poziom kortyzolu. Warto poznać stan naszego zdrowia przy pomocy dobrego lekarza. Być może jakieś schorzenie umożliwia nam efektywne schudnięcie i przyjmowanie pewnych leków poprawi naszą sytuację.

 

Ja nie jestem lekarzem. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że czasem można napotkać różne problemy zdrowotne, które skutecznie nam uniemożliwiają szybkie odchudzanie. Lekarz który zna się na rzeczy z pewnością będzie tutaj potrafił pomóc.

 

Uważać na wpadki

 

Kiedy coś sobie założyliśmy, to się tego trzymajmy! Nie jemy słodyczy? To nie róbmy sobie wyjątków, bo akurat mamy taką potrzebę. Ograniczamy mocno alkohol? Impreza raz w tygodniu, to stanowczo za często.

 

Czasem niektórzy skarżą się, że nie mogą schudnąć, mimo że robią wszystko jak należy, a w praktyce okazuje się, że tym osobom przydarza się tak wiele odstępstw od tych założeń, że mają dodatni bilans kaloryczny i jeszcze systematycznie niszczą sobie zdrowie. Trzeba być konsekwentnym w swoich postanowieniach. Inaczej nic z tego nie będzie.

 

Być wytrwałym i cierpliwym

 

Jak szybko schudnąć? Dla jednego 20 kilo rocznie będzie dobrym wynikiem. Ktoś inny będzie się dziwił, że po miesiącu nie wygląda jeszcze jak model fitness.

 

Nie utyliśmy w miesiąc, więc dlaczego myślimy, że możemy tak szybko naprawić to co psuliśmy przez lata? Odchudzanie jest jednym z szybszych procesów ale nie jest tak szybki jak to się niektórym wydaje. Dajmy sobie chociaż rok. To musi trwać, zwłaszcza gdy mamy dużo rzeczy do poprawy. Trzeba być wytrwałym w naszych działaniach, a wymarzone efekty w końcu przyjdą. Wiem, że to brzmi banalnie ale faktycznie tak jest. Potrzeba tylko wiedzy co mamy robić i cierpliwości w realizowaniu naszych założeń.

 

 

Jak szybko schudnąć – podsumowanie

 

 

Na dzisiaj to już wszystko. Jeszcze tylko tradycyjne podsumowanie kluczowych rzeczy z tego artykułu.

 

Jak szybko schudnąć? Niestety nie ma żadnych cudownych rozwiązań ani magicznych pigułek. Potrzebny będzie umiar i pewien poziom wiedzy o zdrowym odżywianiu. Pomoże nam oczywiście także regularne trenowanie. Kiedy jemy zdrowo, stopniowo obniżając ilość kalorii i łączymy treningi siłowe z interwałowymi – możemy się spodziewać dobrych efektów rozłożonych w czasie. Dbajmy też o to by tarczyca funkcjonowała jak należy, wysypiajmy się i w miarę możliwości zredukujmy poziom stresu w naszym życiu. Na pewno musimy mieć ujemny bilans kaloryczny, bo odchudzanie sprowadza się tak naprawdę do tego. Ważne też by mieć realne oczekiwania. Gdy tracimy tygodniowo 1% naszej wagi, to już jest dobry wynik.

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem w procesie odchudzania. Dzięki za dziś i zapraszam do innych moich artykułów. Aktualności możesz śledzić tutaj.

 

Mateusz Grabowski