Jak schudnąć bez diety

Oceń post
[Ilość głosów: 0 Średnia głosów: 0]

Żeby była jasność. Nie chcę nikomu wciskać kitu, że możesz jeść co chcesz i stale i spektakularnie poprawiać swoją sylwetkę. Jeśli ktoś wygląda dobrze, a nie zwraca uwagi na swoje odżywianie to albo ma niesamowitą przemianę materii (to zdarza się rzadko i z wiekiem ulega pogorszeniu) albo ma to szczęście że lubi tylko zdrowe produkty w racjonalnych ilościach. Jak schudnąć bez diety? Niestety, całkowicie ignorując zdrowe odżywianie, to się po prostu nie uda. Odchudzanie wcale nie jest prostą sprawą. Większość ludzi musi uważać na to co je. Ćwiczenia fizyczne oczywiście tu pomogą ale nie załatwią sprawy. Jeśli chcemy schudnąć bilans kaloryczny musi być ujemny, a spożywanie produkty dobre dla naszego zdrowia.

Moim celem jest by pokazać Wam, że nie jest potrzebna restrykcyjna dieta, głodzenie się i ciągłe liczenie kalorii. Można to tak ogarnąć żeby od czasu do czasu jeść to co lubimy i poprawiać swój wygląd i zdrowie. Kluczowe będzie tutaj zdrowe podejście. Nie należy przesadzać w żadną stronę.

Jak schudnąć bez diety. Oto podstawowe założenia zdrowego odżywiania :

 

1.) Jak schudnąć bez diety – kluczowa kwestia! Unikaj śmieciowego jedzenia!

 

Unikaj rzeczy takich jak fast foody, słodycze, alkohol i wiele innych. Prowadzą one do utraty zdrowia i pieniędzy a nie wnoszą praktycznie nic dobrego. Na przykład za dużo cukrów prostych obecnych w produktach takich jak słodycze albo słodzone napoje, zaburza wytwarzanie i reakcje organizmu na insulinę. To pośrednio prowadzi do szeregu nieprzyjemnych konsekwencji dla naszego zdrowi. Jedną z nich będzie nadmierne odkładanie tkanki tłuszczowej.

Inna sprawa, że takie produkty zwykle mają ogromne ilości kalorii. Dodatkowo są na tyle smaczne, że możemy zjeść ich na raz bardzo dużo. Na przykład, niektóre duże pizze mogą mieć nawet ponad 4000 kcal. Biorąc pod uwagę to, że by chudnąć, musimy na dobę dostarczyć mniej kalorii niż wydatkujemy, jedzenie takich rzeczy nie daje nam szansy na osiągnięcie celu.

Niestety, śmieciowe jedzenie musi zniknąć w 99 procentach z naszego jadłospisu. Bez tego raczej nie mamy szans. No chyba, że nasz metabolizm jest niezwykle szybki albo bardzo dużo ćwiczymy. Takich ludzi jest jednak bardzo niewielu. Większość odchudzających się będzie musiała zostawić sobie śmieciowe jedzenie tylko na specjalne okazje i to nie takie raz w tygodniu tylko raz na kilka miesięcy!

Chcesz bym wszystko zaplanował za Ciebie?

treningi.personalne

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam Cię serdecznie na treningi personalne ze mną! Rozpiszę każdy trening pod Twoje możliwości, nauczę Cię techniki i poprowadzę progresję. Tak wszystko zaplanuję, że osiągniesz swoje cele treningowe w najkrótszym czasie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwo podczas treningów.

Zadzwoń i umów się już dziś! Próbny trening gratis! Trenujemy w siłowniach CityFit przy rondzie ONZ i rondzie Wiatraczna.

KONTAKT

 

2.) Jedz zdrowe produkty

 

Nieprzetworzone jedzenie wysokiej jakości nawet w dużych ilościach raczej nie sprawi że będziemy otyli. To wcale nie nadmiar kalorii jest dla nas najgorszy, a pogorszenie funkcjonowania organizmu przez negatywne zmiany wywołane toksycznym jedzeniem. Nie namawiam do jedzenia tylko produktów ekologicznych (mało kogo na to stać) ale tych wartościowych i mało przetworzonych.

Oczywiście i tutaj nie możemy przesadzić. Gdy kalorii będzie więcej niż możemy spalić, nie ma szans na odchudzanie. Gdy jednak zjemy 100 gram czekolady albo dostarczymy tyle samo kalorii z jabłek, to na pewno konsekwencje będą dla nas gorsze w pierwszym przypadku. Inna sprawa, że te zdrowsze produkty zwykle dostarczą nam mniej kalorii i też zjemy ich mniej na raz. To z pewnością będzie przydatne podczas odchudzania.

 

3.) Jedz dużo warzyw i umiarkowane ilości owoców

 

Ten punkt łączy się z poprzednim. Warzywa i owoce dostarczają nam wiele witamin i minerałów wpływających korzystnie na nasz organizm. Z tymi drugimi nie należy przesadzać bo dostarczymy za dużo fruktozy, która jest oczywiście cukrem prostym i w zbyt dużych ilościach może wywołać wiele niekorzystnych dla zdrowia efektów.

W przypadku warzyw jest bezpieczniej. Jeśli nie łączymy ich z innymi produktami, białko w nich zawarte będzie słabo przyswajalne. To może też być minus, ale jeśli chodzi o kalorie to przez warzywa prawie ich nie dostarczymy. Dodatkowo warzywa zawierają o wiele więcej minerałów i witamin nawet od owoców. Niezłym wyjściem może być, na przykład, jedzenie ich zamiast przekąsek do telewizji. Ogólnie, gdy chce nam się jeść, dobrym wyjściem może być zjedzenie samych warzyw.

 

4.) Wiedz ile czego jesz i modyfikuj te ilości

 

To bardzo ważne. Zwłaszcza źródła węglowodanów jak kasze i makarony powinny być spożywane w konkretnych ilościach. Jeśli na przykład jemy na obiad 100 gram kaszy gryczanej i nie chudniemy, zmniejszmy tą ilość do 75 gram i obserwujmy efekty.

Nie zachęcam nikogo do restrykcyjnego liczenia kalorii. Przecież i tak nie da się dokładnie policzyć ile ich wydatkujemy. Ważne tylko, by mieć nad tym jakąś kontrolę. Jeśli kompletnie nie mamy pojęcia ile kalorii dostarczamy to łatwo możemy z nimi wyraźnie przesadzić. Znajomość kaloryczności poszczególnych produktów też może pomóc.

 

5.) Nie licz kalorii

 

Do tego już nawiązywałem w poprzednim punkcie ale teraz rozwinę bardziej ten temat.

O ile dla sportowców dyscyplin sylwetkowych jest to niezbędne o tyle zwykli ludzie nie muszą tak tego pilnować. Dodatkowo każdy jest inny, a różne wzory wyliczają zapotrzebowanie kaloryczne bardzo pobieżnie. Lepiej sprawdzać zapotrzebowanie przez kontrolę wyglądu i wagi w okresach, co najmniej, tygodniowych. Jeśli nie chudniemy obniżmy kaloryczność itd. Można na początek policzyć nasze zapotrzebowanie ale tylko by od czegoś zacząć. Prawdziwą kaloryczność możemy znaleźć jedynie metodą prób i błędów.

Na prawdę 100 kalorii, w te czy wewte, nie zrobi wielkiej różnicy. Możemy na przykład jednego dnia mieć bilans ujemny, mimo że zjedliśmy więcej, bo na przykład wiele godzin spacerowaliśmy. Jeśli jednak będzie to 1000 kcal w jedna albo 2000 w drugą, to już raczej sukcesów w odchudzaniu nie wróżę!

 

6.) Skuteczne odchudzanie? Zadbaj o to by czuć się dobrze

 

Jeśli jedząc coś czujemy się gorzej to najprawdopodobniej nie jest to dla nas dobre, W takiej sytuacji można to wyeliminować i zobaczyć, czy nasze samopoczucie poprawi się. Można oczywiście wykonać dość kosztowne badania i sprawdzić na co jesteśmy uczuleni ale zwykle wystarczy obserwować reakcję naszego organizmu. Po prostu, jeśli po konkretnym jedzeniu czujemy się często źle to spróbujmy je na pewien czas wyeliminować i zobaczmy, czy będzie lepiej.

 

7.) Zrób jeden luźniejszy dzień

 

Jeśli odżywiamy się zdrowo 6 dni w tygodniu to siódmego pozwólmy sobie na odstępstwa w granicach rozsądku. Możemy tu zjeść więcej albo takie produkty, które lubimy ale są niezdrowe i kaloryczne. Jeśli taki dzień zrobimy tylko raz w tygodniu to i przyjemność będzie większa. Dodatkowo organizm dostając okazyjnie więcej kalorii nie spowolni metabolizmu.

Aktualizacja: Niestety ostatnie badania nie potwierdziły tego stwierdzenia, że taki oszukany dzień wpłynie korzystnie na tempo naszego metabolizmu.

Zróbmy to rozsądnie. Jedzmy trochę mniej zdrowo i trochę więcej. Świat się nie zawali jeśli tego jednego dnia w tygodniu będziemy mieć bilans kaloryczny lekko dodatni. Nie przeginajmy jednak! Co z tego, że odżywianie w całym tygodniu było ok, jeśli w ten jeden dzień dostarczymy więcej kalorii niż wynosił nasz deficyt na cały tydzień? Tak się nie da.

 

8.) Trenuj!

 

Bez aktywności fizycznej schudnięcie będzie dużo trudniejsze, a i jego efekty będą krótkotrwałe. Najwięcej osiągniemy łącząc dobry trening ze zdrowym odżywianiem. Zawsze polecam na odchudzanie łączenie treningów siłowych z interwałowymi. Właśnie one, połączone z racjonalnym i zdrowym odżywianiem, dadzą nam najlepsze efekty.

Jeśli mamy dodatni bilans kaloryczny to sam trening nie pozwoli nam schudnąć. Jednak, regularnie trenując, mamy większą szansę by taki ujemny bilans kaloryczny osiągnąć. Ddatkowo, możemy zjeść trochę więcej, co będzie zbawienne dla uzupełnienia niedoborów wielu substancji odżywczych. Zdecydowanie polecam trenowanie i to optymalnie 3 – 4 razy w tygodniu.

 

Trenujesz już od jakiegoś czasu
ale efekty nie są zadowalające?

A może czujesz, że nie wszystko robisz dobrze i mógłbyś trenować o wiele skuteczniej?

Jeśli tak, ten ebook jest dla Ciebie!

Znajdziesz w nim opisane podstawowe błędy w treningu i odżywianiu, które mogą czasem nawet całkowicie pozbawić nas jakichkolwiek pozytywnych efektów?

Wyeliminowanie ich sprawi, że będziesz robić postępy o wiele szybciej i zdecydowanie łatwiej osiągniesz to o czym marzysz!

Pobierz bezpłatnie i trenuj skutecznie już dziś!

KONTAKT

 

9.) Zadbaj o regenerację i ograniczenie stresu

 

Jeśli się nie zregenerujemy nasz organizm nigdy nie będzie funkcjonował dobrze i nie schudniemy! Gdy ciężko trenujemy, dajmy naszemu ciału trochę czasu na odbudowę, zanim wykonamy kolejny ekstremalny wysiłek fizyczny. Równie ważna, albo nawet ważniejsza, jest regeneracja na co dzień. nie zarywajmy nocy i nie korzystajmy z różnych używek. Tak po prostu wyniszczamy nasz organizm i będzie on mógł znieść coraz mniej, co też przekłada się na mniej skuteczne odchudzanie.

 

Jak schudnąć bez diety – dodatkowe informacje

 

Jak schudnąć bez diety? Niestety, jak widać z powyższych punktów, nie da się. Ale, na szczęście, można to zrobić bez dziwnych, restrykcyjnych diet i głodówek. Zdrowe odżywianie wcale nie jest takie trudne. Nie potrzeba skomplikowanych wyliczeń. Jeśli podejdziemy do tego racjonalnie z pewnością osiągniemy efekty!

Jeśli brakuje ci pomysłów na proste posiłki zajrzyj tutaj, tutaj i tutaj

I jeszcze na koniec zachęcam Was do zadawania pytań w komentarzach albo w wiadomościach tutaj : Facebook

Na treningu, odchudzającymi nie tylko, możemy się spotkać na siłowniach CityFit w Warszawie. Zapraszam!

Mateusz

Zestaw dwóch ebook’ów

Wszystko o budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu siły fizycznej! Zestaw dwóch ebooków. Promocyjna cena!